Конфлікт з Туреччиною буде дорого коштувати Росії – Rzeczpospolita

Поділитися
Конфлікт з Туреччиною буде дорого коштувати Росії – Rzeczpospolita Санкції проти Туреччини поглиблять російську інфляцію на 0,4% до кінця року. Ілюстрація © vesti.az
Росії буде складно і дорого замінити турецькі продукти і знайти нового покупця, який купуватиме її зброю на 5 мільярдів доларів на рік.

Російські компанії, економіка і громадяни можуть заплатити високу ціну за рішення Кремля ввести санкції проти Туреччини. І у російської влади вже докази, які вказують на це.

Про це сьогодні пише польське видання Rzeczpospolita, нагадуючи, що минулої суботи президент Росії Володимир Путін підписав наказ про введення пакету санкцій проти Туреччини, щоб помститися за збитий Су-24.

Вони забороняють продавати турецькі овочі і фрукти на російському ринку, а російським компаніям – наймати на роботу турків. Кремль розуміє, що настрої суспільства дедалі більше погіршуються. Зменшення реальної зарплати у жовтні стало найбільшим за 16 років, а скорочення обсягу торгівлі ще гіршим ніж під час кризи в 2009 році. Це визнають у російському міністерстві економіки. Тому економічні санкції проти Туреччини лише погіршать і без того кепський інвестиційний клімат в Росії.

Туреччина отримала найбільшу вигоді від ембарго Росії на імпорт товарів з Заходу. І замінити її продукти харчування тепер буде дуже не просто. Голова Центру економічного аналізу "Газпромбанку" Дарія Смітко каже, що турецькі овочі і фрукти можуть замінити азербайджанські і ізраїльські. Але знадобиться час для того, щоб укласти нові контракти на імпорт. І товари інших постачальників дорожчі, ніж турецькі. Фрукти з Туреччини займають 11% російського ринку, а овочі – 5%. Тому ще до кінця цього року санкції Кремля можуть поглибити інфляцію в Росії на 0,4%.

Туреччина – п'ятий за величиною торговельний партнер Росії. Обсяг торгівлі між двома країнами досягає 30 мільярдів доларів. Це становить 4,6% усієї зовнішньої торгівлі Росії. Російські компанії продають до Туреччини, в три-чотири рази більше, ніж турецькі в Росії. Тому очевидно, хто постраждає від санкцій Кремля. Найбільше ризикують енергетичні компанії. Туреччина стала другим за розміром енергетичним ринком для "Газпрому". Вже відомо про скасування планів щодо будівництва ГТС "Турецький потік", через який російська енергетична компанія збиралася збільшити продажі газу в Європу. Під загрозою і будівництво АЕС на турецькій території, яким займається "Росатом". Втрата цих контрактів дуже дорого обійдеться російським компаніям.

Крім того, Путін наказав заборони продаж російської зброї Туреччині. І це сильно вдарило по російському оборонпрому. Втрати Росії можуть скласти 5 мільярдів доларів на рік, а Туреччина при цьому легко знайде іншого продавця. В цей же час повідомлялося, що Туреччина мінімізує втрати від санкцій РФ. За словами глави турецького уряду, "якщо виникнуть втрати в балансі експорту-імпорту в питанні енергоносіїв, вони будуть взаємними".

"Тому замість звинувачень, які зашкодять двом сторонам і оголошення ембарго, я віддаю перевагу спільний діалог", - пояснив Давутоглу.

24 листопада на турецько-сирійському кордоні був збитий російський Су-24. Обидва пілоти катапультувалися, але в повітрі їх обстріляли повстанці. Командир літака підполковник Олег Пєшков загинув. Також загинув морпех Олександр Позинич - член спрямованої на пошуки штурмана літака групи. Це перші офіційно визнані втрати РФ в Сирії. Штурмана Костянтина Мурахтіна успішно евакуювали на російську базу Хмеймім. За даними Анкари, винищувач F-16 збив Су-24 після того, як він порушив повітряний простір країни в районі кордону з Сирією і не відгукнувся на попередження. У Міноборони РФ стверджують, що літак летів суворо в повітряному просторі Сирії.

Путін зажадав від Туреччини офіційних вибачень, а президент Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган відмовився зробити це.

Через цей конфлікт між двома країнами РФ вирішила скасувати туристичне співробітництво з Туреччиною, відмовилася від спільних військових і наукових контактів, скасувала безвізовий режим і обмежила торгівлю.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі