Тіллерсону варто вимагати від Москви реальні поступки в Україні і Сирії в обмін на співпрацю - USA Today

Поділитися
Тіллерсону варто вимагати від Москви реальні поступки в Україні і Сирії в обмін на співпрацю - USA Today Тиллерсон в Москве должен подчеркнуть, что США не отменят санкции, пока российские войска не покинут украинскую территорию. © SPUTNIK / ALEXEI DRUZHININ
Держсекретар може скористатися своїм досвідом в бізнесі, щоб добитися домовленостей з Москвою, заснованих на результатах.

Візит Держсекретаря Рекса Тіллерсона в Москву мав бути не легким ще до того, як США вдарили по Сирії, якщо пригадати всі розслідування можливих зв'язків між командою Дональда Трампа і Росією. На додачу Тіллерсон новачок в дипломатії.

Його перша російська поїздка в якості представника США найвищого рівня перевірить його навички і стане тестом на реальність для мрії президента Трампа про покращення американсько-російських відносин.

Про це сьогодні на сторінках USA Today пишуть експерт Atlantic Council і колишній член відділу політичного планування Держдепартаменту Едвард Фішман і експерт Atlantic Council, віце-президент Beacon Global Strategies Марк Сімаковскі, який працював у адміністраціях Барака Обами і Джорджа Буша-молодшого, а такрож був головою відділу з питань НАТО і Європи у Міністерстві оборони США.

Американський ракетний удар по авіабазі режиму Башара Асада в Сирії ускладнив мрію про російсько-американське зближення. Однак, було б неправильно інтерпретувати його як розворот у російській політиці Трампа. На думку авторів, ракетний удар варто сприймати як попередження проти застосування хімічної зброї, а також як сигнал, що Трамп не соромиться застосувати силу.

В Москві Тіллерсон збирається зустрітися з міністром закордонних справ Росії Сергієм Лавровим. Можливо йому також вдасться провести зустріч з Володимиром Путіним, який колись нагородив його "Орденом дружби" за роботу з Росією в якості виконавчого директора ExxonMobil.

"Їхні слова будуть значити менше, ніж російські дії. У Тіллерсона буде шанс захистити америкнські інтереси в Україні і Сирії, якщо він використає тактики, які він розробив у бізнесі. Щоб бути ефективним, виконавчий директор повинен усвідомити фундаментальні факти, пов'язані з будь-яким стратегічним рішенням. Фундаментальний факт в тому, що Путін веде цілеспрямовану кампанію з підриву інтересів США у світі, а також демократії всередині країни", - йдеться в статті.

Російські бомбардування мирних мешканців у Сирії не лише призвели до гуманітарної катастрофи, а й спричинили хвилю напливу біженців в Європу. Крім того, вони радикалізували частину молоді на Близькому Сході. Його вторгнення в Україну підірвало саму основу європейської державної системи. Допоміг Путін перемогти Трампу на виборах чи ні, безсумнівно можна сказати те, що російське втручання поляризувало американську політику, посіяло розкол і недовіру, а також дискредитувало багато важливих інститутів.

Центральну роль в політиці США щодо Росії тривалий час відігравала ідея: "Співпрацюємо, де можливо, протистоїмо, де необхідно". Тіллерсон повинен вийти за межі цього кліше.

"Так само як виконавчий директор, який укладає угоди, засновані на результатах, з новим підрядником, він повинен поставити перед Москвою вимогу відповідати певним нормам для того, щоб розблокувати подальші сфери співпраці. Замість "довіряй, але перевіряй", він повинен керуватися логікою "не довіряй, а перевіряй знову і знову", - йдеться в статті.

Рух вперед, обмежений в масштабах і оцінений за результатами, пропонує найкращий шанс досягти успіху. Ось чому Тіллерсону варто зосередитися на невеликій кількості проблем, починаючи з України і Сирії. Він повинен накреслити конкретні кроки і контрольні точки для майбутніх американсько-російський відносин. Держсекретар не повинен миритися з тим, що Путін робить все, що заманеться в Україні і Сирії.

"Хороший виконавчий директор добре розуміє сильні і слабкі сторони своїх конкурентів. Так само Тіллерсон повинен не забувати, що хоча Росія має сильні сторони, вона - не непереможний велетень. Путін може бути вправним тактиком, але його економіка, ослаблена санкціями, низькими цінами на нафту і масштабним відтоком мізків, лишається хиткою. Росія - не Китай. У неї немає мільярдів доларів у торгівлі, а також грошей, щоб вкладати їх скрізь, де тільки можливо, сподіваючись здобути вплив", - йдеться в статті.

Росія - сильна військова держава з великим ядерним арсеналом, але вона не рівний за силою суперник, як Китай. Тіллерсону також не варто забувати і те, що Москва поважає лише силу. Він вчинив мудро, коли підтрведив умови скасування санкцій у Брюсселі. Рання відмова від тиску може бути потрактована Росією як прояв слабкості і спровокувати на ще більшу агресію. Під час візиту в Москву Тіллерсон повинен також підтвердити американську прихильність до збереження санкцій до тих пір, доки російські війська не покинуть українську територію.

Читайте також: Росія повинна вибрати між США і Асадом – Тіллерсон

Тим часом, стало відомо, що Тіллерсон пообіцяв, що США відмовляться від будь-яких пакетних домовленостей по Україні та Сирії. Крім того держсекретар нагадав, що США підтримують територіальну цілісність України і наполягають на дотриманні Мінських домовленостей, зазначає прес-служба президента.

Як повідомлялося, під час офіційного візиту до Вашингтону 7 березня міністр закордонних справ України Павло Клімкін зустрівся з держсекретарем США Рексом Тиллерсоном, а таккже виступив на засіданні Комітету з питань асигнувань Сенату США на тему "Російська політика та наміри щодо окремих Європейських країн: приклад України".

Поділитися
Підготував/ла Лесь Димань
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі