"Ніяких нових угод з Росією не може бути укладено, доки вона не виконала всі взяті на себе раніше зобов'язання", – заявив Клімкін під час виступу у сенатському комітеті з питань асигнування у вівторок, 7 березня.
Голова МЗС подякував Сполученим Штатам за послідовну підтримку територіальної цілісності та суверенітету України, а також за військову і технічну допомогу. Клімкін також висловив сподівання, що ця допомога буде тільки посилюватися.
"Підтримка США не лише в інтересах України. Вона в інтересах США, в інтересах підтримання миру і стабільності у розширеному трансатлантичному альянсі", – підкреслив дипломат.
Клімкін закликав США посилити військово-технічну підтримку України, надати оборонні озброєння і підтримати збільшення асигнувань на українську безпеку й оборону, а також не послаблювати санкції проти Росії.
"Україна потребує довгострокового співробітництва у сфері безпеки й оборони. Залучення США до цих процесів відграє ключову роль", – зазначив міністр.
Крім того, Клімкін вказав на необхідність переглянути відносини між країнами-підписантами Будапештського меморандуму, з урахуванням того, що одна з них – Росія – здійснює збройну агресію проти України й окупувала частину її території.
"Нам потрібна підтримка США для перезапуску відносин між підписантами Будапештського меморандуму. Сполучені Штати мають відігравати ключову роль у переговорах по Донбасу і Криму", – підкреслив Клімкін.
Як повідомлялося, міністр закордонних справ України Павло Клімкін у понеділок, 6 березня, прибув з офіційним візитом до Вашингтона.
Перший день перебування в США глава українського зовнішньополітичного відомства присвятив зустрічам з керівниками та експертами провідних аналітичних центрів Вашингтона.
7 березня Клімкін зустрівся з держсекретарем США Рексом Тіллерсоном, а також виступив у Комітеті з питань асигнувань Сенату США на тему "Російська політика та наміри щодо окремих Європейських країн: приклад України".