The Washington Post напророкував 10 можливих війн після перемоги над "Ісламською державою"

Поділитися
The Washington Post напророкував 10 можливих війн після перемоги над The Washington Post опублікував 10 сценаріїв можливих конфліктів після падіння ІД © topwar.ru
Настав час подумати про те, які конфлікти можуть розвинутися після перемоги над терористами ІД.

Кордону "халіфату" "Ісламської держави" швидко скорочуються. Оплоти терористичного угруповання в Іраку і Сирії валяться один за одним. Очолювана США боротьба з ІДІЛ досягла тієї точки, коли виникає питання, а що буде далі, пише журналістка Ліз Слай The Washington Post.

"Найвірогідніша відповідь: нові війни. Це тому, що стратегія США для перемоги над "Ісламською державою" знаходиться в залежності від цілого ряду регіональних союзників і місцевих збройних угруповань, які часто між собою не в ладах. Хоча всі вони розглядають "Ісламську державу" як ворога, більшість з них розглядають один одного як ворогів теж. Оскільки вони звільняють територію від бойовиків, вони мають претензії на захоплені землі", - пише журналіст.

Деякі війни вже розпочалися.

Війна під номером один у списку WP: підтримувані США сирійські курди проти підтримуваних Туреччиною арабських сил. Це одна з воєн, які вже почалися і є одним з найбільш складних конфліктів. Туреччина, яка веде війну у себе вдома проти турецьких курдів, з тривогою спостерігає за тим, як сирійські курди зміцнюються за рахунок підтримки США, а також посилюють контроль на північному сході Туреччини. Сирійські арабські повстанці союзні Туреччини також проти курдської експансії, яка посягає на арабські території. Тому коли Туреччина вторглася в Сирію два тижні тому, щоб допомогти сирійським повстанцям захопити території "Ісламської держави" було зрозуміло, що курди також стали однією з цілей Анкари нарівні з ІД. При цьому до кінця залишається незрозумілим, чи вистачить США важелів тиску, щоб запобігти поглибленню конфлікту.

Другим номером видання називає Туреччину з сирійськими курдами. Ця війна була би подібна війні № 1, але вона масштабніше. В даний час Туреччина обмежилася вторгненням в Сирію в арабський район, зайнятий ІД. Але Туреччина так само стурбована і тим, що де-факто на її кордонах з'являються Курдська держава. Курди оголосили автономну область там на початку цього року, а Туреччина тепер будує стіну вздовж кордону, щоб спробувати закритися від цієї території. Якщо напруженість збережеться, то прямого турецького вторгнення на територію, населену курдами, де також розташований невеликий американський військовий контингент, повністю виключати не можна.

Третій пункт: сирійські курди проти сирійського уряду. Сирійська влада відчуває загрозу з боку курдів, які заявляють про свої територіальні претензії. Поки що цей непростий союз вдавалося підтримувати, і сирійський президент Башар Асад заявляв, що сирійський уряд періодично поставляє курдам зброю. Але відносини зіпсувалися після оголошення курдами автономки. На сьогоднішній день обидві сторони постійно стикаються в тих районах, де кожна з них володіє військовим впливом.

Четвертий можливий конфлікт - США проти Сирії. Це війна, яка могла б спалахнути в будь-який момент протягом п'яти років після того, як президент Обама закликав до повалення Асада. Те, що цього не сталося, говорить про те, наскільки сильно обидві сторони хочуть уникнути конфлікту. Такий конфлікт і зараз здається вкрай малоймовірним. Але існує кілька ліній фронту, де війна проти ІД за певних обставин може призвести до конфлікту між підтримуваними США повстанцями з сирійськими урядовими військами. Серед них – так звана столиця "Ісламської держави" Ракка, де проамериканські війська вже вступали в прямий конфлікт з сирійською армією.

П'ятим можливим конфліктом видання називає війну Туреччини та Сирії. Турецьке втручання в Сирію зараз обмежується боротьбою з ІД і курдами. Анкара також зробила кроки, щоб налагодити відносини з РФ і Іраном - найбільш важливими союзниками Асада. У разі якщо боротьби боротьба проти Туреччини ІД пройде успішно, то в найближчому майбутньому турецькі війська виявлять себе на лінії фронту проти сирійських урядових сил у околицях міста Алеппо.

Шостою можливою війною є конфлікт між іракськими курдами та іракським урядом. Просування на схід від Сирії, відтісняють ІД до іракських кордонів, може послабити ситуацію - конфлікт у цій зоні може стати не менш великим або небезпечним. Іракські курди можуть зробити те ж саме і спробувати вийти з-під контролю Багдада. Підтримуваний США іракський уряд заявляє, що має намір повернути ці території, як тільки буде отримана повна перемога над ІДІЛ. Підтримувані США курди заявляють, що не будуть віддавати територію, за яку боролися курди. Цей спір виник до виникнення проблеми "Ісламської держави" як такої.

Сьомою у списку війна: іракські курди проти шиїтських бійців. Конфлікт, який може розвернутися з тих же причин, що і попередній конфлікт, але він вже в дії. Шиїти, багато з яких знайшли підтримку з боку Ірану, взяли лідируючу роль у відвоювання території у ІД, просуваючись на північ від Багдада і відганяючи бойовиків далі від іракської столиці. Вони виступили проти підтримуваного США курдського воєнізованого формування пешмерга. Як мінімум на одній із територій - Туз-Хурмату, вже відбулося кілька сутичок між ними.

Війна № 8: курди проти курдів. Курди не є монолітним етнічним утворенням, тому в разі зіткнення, це стане одним з найбільш складних сценаріїв з усіх можливих. Однак, як зазначає автор статті, ймовірність такого результату подій не особливо велика.

На дев'ятій позиції списку: араби-суніти проти шиїтів або курдів. По мірі досягнення успіху в боротьбі з ІДІЛ, міста і села, населені переважно сунітами, захоплювалися силами, в яких більшість була або курдами, або шиїтами. Багато суніти об'єднувалися з ними, щоб допомогти в боротьбі проти бойовиків. Але є інформація про зловживання на місцях з боку шиїтів і курдів проти сунітських общин – насильницьке переселення, масові затримання сунітських чоловіків і т. д. Якщо не буде досягнуто справжнє примирення, засноване на політичних рішеннях, може виникнути сунітську повстанський рух.

Останнім, десятим пунктом у списку – залишки "Ісламської держави" проти всіх. ІДІЛ все ще контролює велику ділянку території Сирії та Іраку, а наступ на дублюючі функції один одного "столиці" ІД – міста Мосул і Ракку – тільки належить зробити. У разі, якщо групи, які ведуть боротьбу проти ІД, не досягнуть угоди, то ця операція може бути відкладена на невизначений період. Якщо військові успіхи не підкріплюються політичними рішеннями, це призведе до продовження хаосу. Тому якщо поточна війна породить нові війни, то ІД може ще й витримати поточний натиск.

Експерти припускають, що керівництво ІДІЛ готується до падіння "халіфату". Саме з цим можуть бути пов'язані останні хвилі терористичних атак по всій земній кулі.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі