The Guardian: Українська криза - провісник нового світового порядку

Поділитися
The Guardian: Українська криза - провісник нового світового порядку Українська криза - передвістя нового світового порядку
Захід, мабуть, усвідомив, що має справу не з реваншистською, а з холодно-розважливою Росією.

"Можливо, виникли слабкі натяки на вихід з української кризи", - так починає статтю, опубліковану в The Guardian, екс-посол Великобританії Росії Тоні Брентон, маючи на увазі всеукраїнські "круглі столи". Щоб прийти до цього, Захід був змушений "засвоїти кілька суворих уроків", підкреслює він.

Раніше ЄС кинувся у "найбільш вразливий район "палісаднику" Росії, серйозно не замислюючись про її можливу реакцію", пише Брентон. Захід взагалі 20 років не сприймав Росію серйозно. Коли ж Росія зреагувала шляхом анексії Криму і дестабілізації Східної України, Захід кардинально поміняв свою думку і закликав "стримати" російський реваншизм.

На щастя, тепер Захід, мабуть, усвідомив, що має справу не з реваншистською, а з холодно-розважливою Росією. На думку Брентона, Росія не хоче вести війну, не звалюватиме на себе витрати на реконструкцію Східної України. "Але у неї є мінімальний список вимог: нейтралітет України, більша автономія російськомовних громадян, які доведеться виконати, перш ніж Росія погодиться піти на поступки".

Брентон зазначає, що чує два аргументи проти виконання російських вимог. Перший: якщо цього разу росіяни отримають те, чого хочуть, то вони - і, за їхнім прикладом, інші - в майбутньому захочуть ще більше. Другий: а по якому праву Росія диктує Україні, як тій управляти власною державою?

Брентон дає невтішну відповідь. Так, у світі, де все йде за правилами, агресорів карають, а великі держави не керують дрібними. "Але світ, де все йде за правилами (а ми з 1991 року уявляємо, що живемо саме в такому), завжди був ілюзією, тепер же ця ілюзія розвіюється", - пише автор. На справі правила інтерпретувалися і застосовувалися Заходом, який мав економічну і військову перевагу.

"Коли Захід бачив необхідність зробити виключення з правил - Ірак, Косово, Ізраїль - інші країни буркотали собі під ніс, але не опиралися", - констатує Брентон. Тепер же ілюзія "світу, де все йде за правилами" слабшає разом з послабленням західної переваги.

"Безсумнівно, ми могли б влаштувати відчайдушну бійку з Путіним за право України на вступ до НАТО. Але в результаті Україна розколеться, робота економіки порушиться, Росія ще дужче образиться і буде діяти ще деструктивніше, а світовий порядок ще більше ослабне. А у виграші залишаться лише країни на кшталт Китаю та Ірану", - йдеться у статті.

Найкращий вихід для України і Заходу - домовитися з Росією про те, щоб спровадити великі держави з України, як пише екс-посол, і дати Україні простір для економічного і політичного розквіту, який "стане прикладом для самої Росії". !zn

Читайте також:

Путін дав команду повернути війська з українського кордону

Путін і Україна: коса на ртуть?

Україна готує позов до Росії на $ 100 млрд,- Турчинов

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі