Росія звикла займатися шантажем, і газовий шантаж - улюблений формат тиску не тільки на Україну, але й на інші країни, і настав час поставити крапку у цьому шантажі. Про це заявив виконуючий обов'язки президента України 3.
"Тому, Україна звернулася до міжнародного арбітражу, "щоб припинити той формат, коли Росія в односторонньому порядку постійно переглядає ціни в напрямку їхнього збільшення",- сказав він.
У цьому контексті Турчинов підкреслив, що агресія Росії, окупація Криму завдала українській економіці збитків більше ніж на 100 млрд. доларів, повідомивши, що "Міністерство юстиції України готує серйозний позов - понад 1 трлн гривень, або понад 100 млрд доларів до Росії".
Політик нагадав, що за міжнародними правилами, коли справу розглядають у міжнародному арбітражі, одна сторона не може в односторонньому порядку припиняти оскаржуваний контракт.
За словами Турчинова, уряд отримав завдання докласти всіх зусиль, щоб не допустити загрози енергетичної кризи в разі зниження постачань газу. "Мова йде про джерела, про контракти на Заході - тобто реверсне використання ГТС", - пояснив він.
"Я переконаний, що Україна не залишиться один на один із Росією, коли наші стратегічні партнери будуть синхронно діяти разом з нами, ми змусимо Російську Федерацію рахуватися з позицією цивілізованих країн світу", - заявив в.о. президента.
Нагадаємо, раніше прем'єр-міністр РФ 3 доручив керівництву ВАТ Газпром перейти з Україною на авансову форму платежів за постачання газу з 13 травня.
"Пора припинити няньчитися з Україною і з завтрашнього дня перейти на попередню форму оплати", - заявив глава уряду на робочій зустрічі з головою російської газової монополії Олексієм Міллером і міністром енергетики РФ Олександром Новаком.
Раніше Кремль вже анонсував свої наміри ввести передоплату. За версією Газпрому, заборгованість України за російський газ складає $ 3,5 млрд.
З квітня цього року Росія скасувала всі знижки на свій газ, в результаті чого його ціна зросла до рекордних $ 485,5, що в 1,8 рази більше, ніж 1 кварталі. Українська сторона неодноразово зверталася до російської щодо поновлення ціни, яка працює у контракті - $ 268. При такій ціні Україна згодна сплатити борг і продовжувати сплачувати за поточне споживання газу.
Раніше прем'єр-міністр Арсеній Яценюк заявив, що Україна готова погасити всі борги перед РФ за газ, якщо його вартість буде встановлено на рівні $ 268,5 за тис куб м.
У свою чергу заступник міністра енергетики РФ Анатолій Яновський заявляв, що Росія готова обговорювати питання зниження ціни на російський газ для України після погашення накопичених боргів. !zn
Читайте також:
Мін'юст створить спецпідрозділ з відшкодування збитків від анексії Криму Росією
Медвєдєв заявив, що Україна заощадила $ 100 млрд за рахунок знижок на російський газ