The Guardian розповідає, чим небезпечне негативне мислення і як його позбутися

Поділитися
The Guardian розповідає, чим небезпечне негативне мислення і як його позбутися © pixabay/mohamed_hassan
Негативні думки можуть викликати почуття пригніченості або тривоги.

Ймовірно, у кожній людині живе «внутрішній критик». Всі ми часто чуємо внутрішній голос, який безперервно б’є нас, повторюючи негативні та тривожні думки. Але позбутися негативного мислення можна, пише The Guardian.

Під час локдаунів загострилася проблема самотності. Тиша та відсутність соціальної взаємодії – це час наодинці зі своїми думками, але часто ці думки є негативними.

Дослідження, проведене психологами з Університету Вірджинії та Гарвардського університету, виявило, що багато людей готові терпіти удар струмом, ніж залишатися наодинці зі своїми думками протягом 15 хвилин. Однією з причин, чому людям так важко, є їхній внутрішній критик - цей дратівливий голос у голові, який грає на вашій невпевненості.

Фактично у кожного є такий «внутрішній критик», але його домінування варіюється від людини до людини. Багато людей прийшли до усвідомлення, що їхній внутрішній критик є голоснішим, ніж хотілося б. А негативні думки можуть викликати почуття пригніченості або тривоги.

Таке негативне мислення часто походить від «внутрішньої віри», яка зазвичай формується на основі негативного досвіду.

Можливо, ви хотіли грати у шкільній збірній з футболу, але не зробили цього? Внутрішній критик скаже «Ти невдаха». Можливо, у школі над вами насміхалися однокласники або вдома занадто різко критикували батьки? Внутрішній критик у такому випадку скаже «Ти нікому не подобаєшся».

Внутрішній критик викликає негативні думки, щоб переконати, що ваша «внутрішня невпевненість» - це факти. Але думки - це не факти, це лише ідеї і, як і всі ідеї, їх потрібно перевіряти.

Тож щоразу, коли на вас нападають негативні думки, спробуйте шукати докази за і проти них, радять психологи. З часом ви почнете усвідомлювати, що ваш внутрішній критик часто «говорить дурниці».

Звичайно, негативні думки будуть намагатися нагодувати вас дезінформацією, подібно до того, як свої погляди поширюють прихильники теорій змови у соціальних мережах. Однак люди зазвичай перевіряють інформацію, перші ніж їй вірити. Те ж саме стосується і негативного мислення: якщо такі думки не ґрунтуються на доказах, то чому ви повинні вірити своєму внутрішньому критику?

Якщо ви хочете контролювати свого внутрішнього критика, почніть записувати докази за і проти негативних речей, які він вам говорить - тоді ви можете побачити об’єктивний аргумент їх помилковості. Коли внутрішній критик використовує нещасний випадок, щоб переконати вас у ваших недоліках, шукайте інші можливі пояснення.

Важко побачити позитивні моменти, коли ви застрягли у негативному настрої, але з практикою завжди можна знайти докази проти негативних поглядів свого внутрішнього критика.

Використовуючи таку практику, ви зможете «фільтрувати» заяви свого внутрішнього критика. Ви також зрозумієте, що будь-яку ситуацію можна розглядати з різних точок зору.

Звичайно, усі повинні рухатися до позитивних змін та удосконалення, але це повинно виходити більше від нас самих, а не від внутрішнього критика, який мало цікавиться самовдосконаленням. Якщо ви зможете навчитися раціоналізувати свої негативні думки, це спростить життя., адже ваш внутрішній критик стримує вас, наповнюючи невпевненістю в собі.

Експерти пропонують кілька простих порад, як позбутися негативних думок.

Цінуйте навколишній світ

Це може бути птах, дерево, красивий захід сонця або навіть предмет одягу. Навчіться бачити красу.

Розвивайте та зміцнюйте відносини з близькими людьми

Створення міцних соціальних зв'язків з друзями або членами сім'ї посилює почуття власної гідності, і, як показали дослідження, це пов'язано з поліпшенням стану здоров'я та довшою тривалістю життя.

Встановіть цілі, які ви можете реалізувати

Можливо, ви хочете навчитися грати теніс або хочете прочитати більше книг. Однак будьте реалістами: непрактична або надто складна мета може створити непотрібний стрес.

Відкривайте щось нове

Це може бути новий вид спорту, вивчення іноземної мови, гра на музичному інструменті – те, що вселяє почуття досягнень, впевненість у собі та стійкість. Але у цьому випадку також треба бути реалістичними щодо того, скільки часу це може зайняти.

Прийміть себе такими, якими ви є

Замість того, щоб акцентувати увагу на невдачах, зосередьтесь на своїх позитивних властивостях та досягненнях. Люди, які цінують себе, сяють внутрішньою красою турботи, співчуття та уваги до інших.

Практикуйте стійкість

Замість того, щоб дозволити втратам, стресу, невдачам чи травмам перемогти вас, використовуйте їх як навчальний досвід та шлях до кращого майбутнього. Запам’ятайте вислів: якщо життя підкидає вам лимон, приготуйте лимонад.

Уважність

Розмірковування про минулі проблеми або майбутні труднощі виснажує розумові ресурси і забирає увагу від поточних позитивних моментів. Відмовтеся від речей, якими ви не можете керувати, і зосередьтеся на моментах, які є тут і зараз.

Коли вдарила пандемія коронавірусу та почалися локдауни, багато людей відчували тривогу і пригнічення, крім того, це негативно вплинуло на концентрацію уваги. Але є способи виправити таку проблему. The Guardian розповідає, як «очистити розум» після пандемії та позбутися тривожних думок.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі