The Economist: Все більше країн у світі стають агресивними та небезпечними

Поділитися
Багато країн спостерігають нестабільну ситуацію.

Дуже часто є чіткі ознаки того, що окрема країна впадає в конфлікт чи кризу. Уряд такої держави починає контролювати ЗМІ, ув’язнювати або переслідувати опозиційних політиків, або просто в цій країні починається військове протистояння. Однак часто ерозія порядку є більш тонкою, пише The Economist.

Звіт Інституту економіки та миру (IEP) оцінює стабільність 163 країн. Він виявив, що шість із дев'яти регіонів світу стали більш проблемними за минулий рік.

Звіт пропонує два різні рейтинги. Перший - це Індекс позитивного миру, показник факторів, згідно з якими можна очікувати, що країна стане більш мирною та спокійною у майбутньому. Сюди входять установи країни та загальний соціально-економічний стан. Вісім показників впливають на загальний бал, включаючи рівень корупції, людський капітал, широкий доступ до державних послуг, таких як охорона здоров'я та освіта, а також функціонування уряду. Країни, які мають високі бали за цим показником, як правило, не вдаються до насильства і пропонують інші засоби вирішення проблем та суперечок.

Другий рейтинг - Глобальний індекс миру, показник того, наскільки мирною та спокійною є країна насправді. Він базується на 23 показниках, таких як рівень вбивств у країні, простота доступу до зброї, а також рівень політичного насильства і тероризму. Ісландія, Нова Зеландія та Данія перебувають у верхній частині рейтингу. Найнижчі позиції займають Сирія, Ємен та Афганістан.

Якщо країна має погані показники відповідно до Індексу позитивного миру, але гарні показники Індексу глобального миру (оцінка того, наскільки вона мирна насправді), тоді фіксується так званий «дефіцит миру». Інакше кажучи, мир у такій країні, швидше за все, буде неміцним і може легко зруйнуватися.

Наприклад, у 2009 році інститут виявив, що Єгипет мав значний дефіцит миру: він посів 63 місце у рейтингу Індексу позитивного миру, значною мірою тому, що самодержавний уряд Хосні Мубарака фактично розчавив інакомислення. За Глобальним індексом миру країна посіла 115 місце. Було небагато офіційних каналів, за допомогою яких можна було б вирішити проблеми. Тож коли настала турбулентність, все відбулося дуже різко та неочікувано. У 2011 році, під час арабської весни, сотні тисяч єгиптян вийшли на вулиці з протестами та позбавили Мубарака влади.

Звіт має на меті запропонувати підказки щодо того, в яких країнах слід стежити за потенційними «турбулентними подіями». З країн, де у 2014 році був дефіцит миру, 68% стали менш мирними та більш нестабільними протягом останніх п’яти років.

Згідно з новим звітом, країною з найбільшим дефіцитом миру є Екваторіальна Гвінея - жорстока клептократія, якою керує диктатор. Ще однією такою країною є Сьєрра-Леоне, яка досі бореться зі спадщиною громадянської війни, що відбулася два десятиліття тому. Третє місце антирейтингу  за дефіцитом миру належить Лаосу. Кожна країна відрізняється за історією та контекстом. Аналітики вважають, що мир в цих країнах занадто нестабільний і може бути тимчасовим.

Західна демократична культура схильна розглядати свободу слова як загальнолюдське благо. Однак звіт аналітичного центру Justitia демонструє, що громадська підтримка свободи слова по-різному виражена в різних частинах світу, як і її законодавчі обмеження. У багатьох країнах, особливо з авторитарними режимами, люди хочуть менше контролю з боку влади. Але при цьому, в кількох країнах респонденти кажуть, що вони хочуть менше свободи слова, ніж мають зараз, пише журнал The Economist.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі