The Economist: Путін хоче відправити більше окупантів, Захід повинен швидше озброювати Україну

Поділитися
The Economist: Путін хоче відправити більше окупантів, Захід повинен швидше озброювати Україну © Офіційний сайт Кремля
Ще є вікно можливостей для того, щоб вигнати російські війська з української території.

Щоб зрозуміти Владіміра Путіна, варто послухати, що він говорить про своїх ворогів. 21 вересня той, хто вторгся в Україну, заявив, що Захід «агресивно нав’язує свою волю… іншим країнам».

Західні держави хочуть «пограбувати» Росію, - сказав російський президент з палацом, вартість якого оцінюється мільярдами доларів. «Вони навіть вдавалися до ядерного шантажу», - додав той, який погрожував ядерною зброю, якщо Україна спробує повернути контроль над територіями, які він в неї вкрав.

Про це пише The Economist, додаючи, що після принизливих поразок на полі битви російський деспот намагається показати, що він сильний. Окрім ядерних погроз, які українці вважають блефом, Путін також наказав почати часткову мобілізацію, щоб посилити свою армію загарбників. Також він пообіцяв підтримати маріонеткові «республіки» на території України, які планують провести фальшиві «референдуми», щоб Росія могла анексувати ці регіони. Ці фальшиві голосування, про проведення яких оголосили за три дні, дасть Путіну риторичне виправдання, щоб розглядати український наступ на Донбасі як атаку проти самої Росії. І теоретично Москва може завдати ядерну відповідь на це. Путін посилює свою катастрофічну війну.

Але різкий тон його виступу говорить про паніку, а не про силу. Невдачі на полі битви призвели до появи тріщин на його аурі непереможного лідера в Росії. Російське телебачення постійно бреше про війну і всі альтернативні точки зору були давно придушені. Але реальність в Україні так сильно відрізняється від фантазій, які звучать у російських вітальнях, що Путіну важко й далі наполягати на своїй версії історії. Можливо, саме тому його інформаційна війна стає дедалі слабшою за кордоном теж.

Росіянам Путін каже, що війна - це ніяка не війна, а «спецоперація», яку вони можуть підтримувати без особистих жертв. Своїм українським ворогам і НАТО він говорить, що відправить на фронт додаткові війська. А Міністр оборони Росії пообіцяв мобілізувати для війни ще 300 тисяч солдатів. Щоб згладити розбіжності між цими протилежними твердженнями, Путін підкреслив, що мобілізація обмежена і зачепить лише резервістів. Правда ж в тому, що Путін не може оголосити широкомасштабну мобілізацію, тому що це поставить під загрозу його режим. Навіть часткова кампанія буде непопулярною.

Час не на боці Путіна. Резервістів, яких він хоче відправити в армію, не потрібно вчити стріляти. Але їх все одно потрібно навчити використовувати нові засоби і діяти в різних умовах. Якщо їх відправити на фронт надто рано, вони будуть масово гинути. Резервістами можна поповнити вже існуючі виснажені підрозділи. Росії так буде легше захищати лінії фронту. Але проводити наступальні операції вона не зможе. У російської армії немає зброї для ще більшої кількості військ, які будуть брати участь у вторгненні. Не в останню чергу така ситуація склалася тому, що російські військові покинули дуже багато зброї, коли тікали від українського наступу. В реальності, минуть місяці, перш ніж «часткова мобілізація» Путіна зможе вплинути на ситуацію на полі битви.

Це дає Україні вікно можливостей. Її прихильники на Заході повинні посилити поставки зброї включно з далекобійними ракетами. Не можна, щоб найкраще озброєння НАТО було використане для атак по території Росії. Але це точно не стосується тих частин України, які Москва збирається анексувати. Захід повинен також підготувати ще більше українських солдатів. В України багато високомотивованих захисників. Але поки що лише Велика Британія забезпечувала їм базову підготовку. Інші країни НАТО повинні швидко приєднатися до цього процесу. Можливо, вони б могли поділити між собою сфери відповідальності, щоб одна країна готувала військових з українських ВПС, інша - готувала артилеристів тощо. Чим більше своїх територій Україна зможе вирвати з російських пазурів до того, як Росія відправить підкріплення, тим сильнішими будуть її позиції.

Коли Путін початв вторгнення в Україну, він думав, що вона розвалиться. Але цього не сталося. Тепер він сподівається, що Захід через неготовність до довготривалої боротьби припинить постачати зброю і натисне на Київ, щоб змусити його погодитися на невигідний мир. І це теж не повинно відбутися. Путін намагається демонструвати силу, тому що він ослаблений. І російський народ це відчуває. Україна повинна зберегти свій імпульс на полі битви. Мир настане тоді, коли російські громадяни усвідомлять, що Путін програє і не здатен перемогти.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі