Мобілізація не панацея, навряд чи найближчим часом проблеми Росії будуть вирішені – ISW

Поділитися
Мобілізація не панацея, навряд чи найближчим часом проблеми Росії будуть вирішені – ISW
Вимушені кроки російської влади демонструють безліч проблем з якими стикнулася РФ в ході воєнних дій проти України. 

Президент Російської Федерації 21 вересня оголосив часткову мобілізацію в державі. Згідно з заявами вищого політичного та військового керівництва країни, наразі планують призвати 300 тисяч росіян. На думку аналітиків Інституту вивчення війни (ISW) вимушені мобілізаційні заходи, насправді демонструють безліч проблем з якими стикнулася Росія в ході військової агресії проти України. 

Навряд чи оголошена мобілізація «навченого» резерву у найближчі місяці суттєво вплине на події на фронті. Ймовірно, оголошеної кількості військових буде достатньо для підтримування нинішнього рівня чисельності Збройних сил РФ у 2023 році, адже це дозволить компенсувати втрати. Якщо призов на військову службу відбуватиметься поетапно, як про це заявив Міністр оборони Росії Сергій Шойгу, напевно, раптового «напливу» російських військ, який міг би різко змінити хід війни, не буде. 

Тобто вжиті російським керівництвом заходи, не позбавлять Україну можливості звільнити більшу частину окупованої території протягом зими.

Суттєвою проблемою для керівництва РФ може стати й те, що російські резервісти мають не надто якісний військовий вишкіл. За рік обов'язкової служби призовники не встигають опанувати всі необхідні навички, які потрібні в умовах реальних бойових дій. А відсутність перепідготовки після року служби, прискорює деградацію набутих солдатських практичних знань із часом. 

Очільник Міноборони Росії зазначив, що мають намір мобілізувати тих, хто має «бойовий досвід», хоч насправді не так багато росіян пройшли горнило війни, звісно крім тих хто зараз вже служить на території України. Розпливчатою є інформація і про те, скільки часу новоспечені бійці отримають на підготовку. 

Процес «переведення» чоловіків з громадянського життя у стан бойової готовності може тривати тижнями, або й навіть місяцями. Тоді як голова комітету Ради Федерації з оборони та безпеки Віктор Бондарєв заявив, що мобілізовані резервісти тренуватимуться понад місяць, перш ніж їх відправлять до лав армії. Тоді як військовий комісаріат у Курській області, за інформацією (ISW) оголосив, що ті хто молодший 30 років будуть відправлені до армії негайно без додаткової підготовки.

Тому, на думку аналітиків Інституту вивчення війни, часткова мобілізація в Росії не змінить хід війни у 2022 році, а також може не вплинути на здатність країни-агресора продовжувати операції на нинішньому рівні у 2023 році. Проте Україні та колективному Заходу не варто ані відмахуватися від останніх новин, ані перебільшувати їх значення.

Тим часом українська влада попереджає громадян на тимчасово окупованих територіях про небезпеку примусової мобілізації та дає кілька порад, як цього уникнути. 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі