The Economist: Націоналістам в Китаї не подобається назва Владивостока

Поділитися
The Economist: Націоналістам в Китаї не подобається назва Владивостока © expert.ru
І від того, що місто досі під російським контролем, вони теж не в захваті.

20 березня, на початку триденного візиту лідера Китаю Сі Цзіньпіна в Росію, його російський колега Владімір Путін зустрічав гостя бенкетом з перепелами, олениною і десертом «Павлова». Втім, вдома думки деяких китайських націоналістів були зосереджені не на Москві, а на іншому російському місті - відомому своїми морськими огірками, популярним китайським делікатесом.

У Китаї Владивосток традиційно називають Хайшенвай, що означає «бухта морських огірків». Більше того, «китайські патріоти» наголошують, що колись це місто на Далекому Сході РФ було під контролем їхньої країни, - пише The Economist.

На тлі розквіту російсько-китайських зв'язків, які досягли «найвищого рівня в історії», про що стверджуює спільна заява від 22 березня, деякі китайці наважуються згадати, як їхня країна поступилася величезними територіями включно з Владивостоком царській імперії ще в 19 столітті. Протягом останнього місяця вони бурхливо обговорювали в соціальних мережах «нерівноправні договори», які відібрали у них цю землю.

Видання пише, що дискусію спровокувало розпорядження Міністерства природних ресурсів Китаю, яке було видане в лютому. Воно повторює наказ 2003 року, який вимагає, щоб на картах китайською мовою, на яких позначені 8 населених пунктів у Росії, у дужках після їхніх назв російською були вказані також історичні китайські назви. І найбільший російський порт в Тихому океані - одне з цих 8 міст.

Деякі з коментаторів були досить прямолінійними. 22 березня один з блогерів, який має 54 тисячі підписників на платформі Baijiahao, написав, що наказ міністерства підтверджує вірогіжність, що Китай «в майбутньому» поверне втрачені землі. Академік з Пекіна, який має близько 5 тисяч підписників на Baijiahao, припустив, що Росія правильно робить, коли боїться, щоб Китай бува не повернув цю територію собі. На його думку, це могло б статися, якби гігантський російський сусід «занурився в хаос». Інший блогер, з 10 тисячами підписників, закликав: «Ніколи не забувайте про нашу національну ганьбу». Використання китайських назв для російських міст «підштовхне нашу країну до якнайшвидшого повернення цих територій», - написав блогер.

Цензура намагається заспокоїти ситуацію. Раніше в березні зірка ток-шоу Чжоу Лібо зіштовхнувся з блокуванням його сторінок в соціальних мережах. Це сталося після того, як він написав мільйонам своїх підписників, що Китай повинен прагнути повернути землі, віддані Росії. Основні ЗМІ країни, навіть пов’язаний з Компартією таблоїд Global Times, який любить докоряти іноземним державам за їхній колоніалізм 19-го століття, - уникають цієї теми.

Global Times приділяє більше уваги іншій назві - «Тибет». З 2021 року англомовна версія видання часто використовує китайське слово для позначення регіону - Сицзан.

Деякі китайські дипломати також перейшли на китайську назву. Дослідницька група China Media Project в Гонконзі стверджує, що перехід міг початися в 2021 році. Тоді в заяві про зустріч міністра закордонних справ Ван Ї з російським колегою Сергієм Лавровим зазначалося, що «Росія твердо підтримує позицію Китаю в питаннях, пов'язаних із Сіньцзяном, Гонконгом, Сицзаном і правами людини». У цьому списку англіцизована кантонська назва Гонконг ("запашна гавань") здається аномалією колоніальної епохи. Можливо, жителям Гонконгу варто готуватися до перейменування на Сянган, адже саме так назва міста звучить мандаринським діалектом.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі