The Economist: Чим небезпечне довготривале закриття шкіл на карантин?

Поділитися
The Economist: Чим небезпечне довготривале закриття шкіл на карантин?
Більшість шкіл у всьому світі була закрита внаслідок пандемії коронавірусу.

Як тільки на початку квітня кількість хворих на COVID-19 почала різко зростати, понад 90% учнів відправили на «незаплановані канікули». З того часу в Європі та Східній Азії багато шкіл знову повернулися до звичайного режиму роботи, але все ще існують місця, де прогрес і досі не надто помітний, пише журнал The Economist.

Деякі американські шкільні округи, зокрема Лос-Анджелес та Сан-Дієго, планують продовжувати практику дистанційного навчання і з нового навчального року. Уряд Кенії, для прикладу, просто зупинив навчальний процес у школах аж до січня, відправивши учнів по домівках.

Президент Філіппін Родріго Дутерте каже, що учні в його країні зможуть повернутися до звичайного процесу навчання лише після появи вакцини від коронавірусу. Південна Африка знову дозволила працювати казино, а от більша частина шкіл так і залишається закритою.

Не дивно, що батьки налякані, адже COVID-19 і досі недостатньо вивчений. Школи завжди переповнені дітьми, а учні молодшого шкільного віку точно не будуть дотримуватися правил соціального дистанціювання. Звісно, обережність не завадить, особливо тоді, коли зростає кількість хворих. Але, у цьому випадку, надмірна обережність може принести більше шкоди, аніж користі.

Новий вірус не становить великої загрози для дітей. Дослідження показали, що особи віком до 18-ти років мають менше шансів захворіти на COVID-19. Докази свідчать про те, що діти рідко інфікують дорослих. Для прикладу, у Швеції кількість хворих серед співробітників дитсадків та початкових шкіл набагато менша, аніж серед працівників інших сфер. До речі, у Швеції школи та дитсадки не закривали. Хоча, в одній із середніх шкіл Ізраїлю було зафіксовано більше, ніж 150 хворих серед учнів та працівників. Проте, за допомогою відповідних запобіжних заходів ризик можна звести до мінімуму.

Однак, закриття шкіл протягом тривалого часу дійсно може завдати непоправної шкоди. Діти менше часу приділяють навчанню та втрачають звичку вчитися. Zoom – не найкраща заміна класним кімнатам. Найбільше страждають діти з малозабезпечених сімей, адже в них не завжди є доступ до інтернету. Батьки, які не можуть залишити дітей вдома самих, не мають можливості ходити на роботу. Вся відповідальність лягає на плечі матерів, а через це починає руйнуватися їхня кар’єра. До того ж, поза школою діти частіше страждають від жорстокого поводження, що може призвести до погіршення стану їхнього психічного здоров’я.  

Закриття шкіл негативно впливає на економічно розвинуті держави, але значно більшу шкоду воно завдає біднішим країнам. У деяких районах Африки та Південної Азії діти й без того перебувають у складному становищі, адже багато батьків змушує їх зупиняти навчання та йти працювати або брати в шлюб. Чим довше школи будуть закритими, тим більша ймовірність того,  що саме така доля спіткає більшість дітей в менш розвинутих країнах.

Освіта - це найкращий шлях виходу з бідності. Відібране в дітей право на навчання зробить їхнє життя ще біднішим, коротшим та менш повноцінним.

Уряди країн повинні щонайшвидше продумати те, як правильно відкрити школи, коли небезпека буде позаду. Проте, в деяких країнах вчителі проти відкриття шкіл, пояснюючи це небезпекою пандемії. Але інтереси дітей та вчителів не збігаються, бо останні отримують зарплатню незалежно від того, закриті школи чи ні.

Країни, які вже відновили навчання, такі як Франція, Данія, Китай та Нова Зеландія, пропонують поради для мінімізації ризиків. Там дозволяють «найбільш вразливим» вчителям залишатися вдома. Для того, щоб зменшити скупчення учнів у коридорах, були спеціально розроблені розклади занять. Також, у школах вимагають одягати медичні маски.

Європейські країни чекали в середньому близько 30 днів після піку пандемії, перш ніж частково відновити процес навчання. З того часу багато країн значно послабили карантинні заходи та більшість учнів змогла повернутися до шкіл.  

Надзвичайно складною залишається ситуація в найбідніших країнах. Там лише четверта частина шкіл має доступ до проточної води. Однак, саме в школах дітей вакцинують і годують. Закриття шкіл зробить учнів ще більш вразливими не лише до коронавірусу, а й до інших хвороб.

Проте, в місцях, де й досі панує вірус, школи будуть залишатися зачиненими, доки ситуація не буде взята під контроль. Хоча, навіть це не означає, що вони повністю зможуть відновити навчальний процес. Але хоча б кілька днів на тиждень з вчителем принесуть свою користь. Звісно, відкриття шкіл потягне за собою значні витрати, та це ніщо, у порівнянні з ризиком змарнувати багато «молодих умів».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі