Телефонна розмова Путіна і Сі підкреслила нерішучість Китаю щодо підтримки двосторонніх відносин з РФ – ISW

Поділитися
Телефонна розмова Путіна і Сі підкреслила нерішучість Китаю щодо підтримки двосторонніх відносин з РФ – ISW © depositphotos/Zerbor
Натомість РФ знайшла собі інших партнерів.

Президент РФ Владімір Путін та лідер Китаю Сі Цзіньпін 8 лютого провели телефонну розмову, яка підкреслила нерішучість Китаю підтримувати з Росією бажані для Кремля двосторонні відносини, йдеться у звіті американського Інституту вивчення війни (ISW). Тоді як РФ налагоджує глибші партнерські відносини з Іраном та КНДР.

Вказано, що Путін і Сі обмінялися думками щодо геополітичної ситуації навколо України, Тайваню і Близького Сходу та підтвердили свої зобов'язання щодо подальшої двосторонньої торгівлі й зовнішньополітичної співпраці. Сторони також звично розкритикували втручання США у внутрішні справи інших країн, а також політику Сполучених Штатів, спрямовану на стримування Росії та Китаю.

«Російські ЗМІ продовжували висвітлювати цю розмову, намагаючись представити російсько-китайські відносини як міцні й такі, що перебувають у «найкращому стані за історію». І це попри нещодавні спроби Китаю не брати на себе зобов'язання щодо повної прихильності до партнерства з Росією в умовах дії західних санкцій», – зазначили в ISW. 

Своєю чергою агентство Bloomberg повідомило 16 січня, що щонайменше два державні китайські банки замовили перевірку свого бізнесу з російськими клієнтами і розірвуть зв'язки з підсанкційними організаціями РФ та компаніями, пов'язаними з оборонною промисловістю Росії. Така заява прозвучала після того, як США санкціонували введення вторинних санкцій проти фінансових установ у грудні 2023 р.

«Останнім часом Кремль сигналізує про посилення риторичної підтримки та економічної співпраці з Іраном і Північною Кореєю, оскільки його залежність від обох країн щодо безпілотників, ракет і боєприпасів зростає. Іран послідовно постачав російським військам безпілотники Shahed-136/-131 протягом усього вторгнення Росії в Україну, а Північна Корея нещодавно почала постачати Росії балістичні ракети та артилерійські боєприпаси власного виробництва», – додали в ISW.

ЗМІ писали, що війна РФ проти України приносить вигоду Пекіну. Зокрема, Китай отримує прибутки внаслідок розширення торгівлі з Росією. Товарообіг між двома країнами у 2023 році досяг рекордного рівня. 

Партнерство з РФ також може допомогти Сі в реалізації його бачення альтернативи світовому порядку на чолі з США і захистити основні інтереси Китаю, в тому числі його позицію щодо Тайваню, який Пекін вважає своєю територією.

Китай, який не засудив війну РФ проти України, зміцнює відносини з Росією протягом майже двох років, відколи Кремль почав повномасштабне вторгнення.  Всього за кілька тижнів до початку повномасштабної війни Сі погодився на «партнерство без обмежень» з РФ та підписав низку довгострокових угод з Росією про постачання енергоресурсів.

Відтоді Путін та Сі здійснили дипломатичні візити до країн один одного. У березні минулого року Сі відвідав Москву, де Путін сказав йому, що Росія готова обговорити пропозицію Китаю про припинення війни. Потім у жовтні Путін зустрівся з Сі в Пекіні, де глава Кремля взяв участь у китайському форумі «Один пояс, один шлях».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі