Талібан планує офіційно приєднатися до китайської ініціативи «Один пояс, один шлях»

Поділитися
Талібан планує офіційно приєднатися до китайської ініціативи «Один пояс, один шлях» © Getty Images
Пекін розвиває співпрацю з талібами.

Талібан хоче офіційно приєднатися до величезної інфраструктурної ініціативи лідера Китаю Сі Цзіньпіна "Один пояс, один шлях" і відправить спеціальну групу в Пекін для переговорів. Про це повідомляє Reuters.

Пекін розвиває зв'язки з урядом талібів, відколи вони прийшли до влади в Афганістані.

"Ми звернулися до Китаю з проханням дозволити нам бути частиною Китайсько-Пакистанського економічного коридору та ініціативи "Один пояс, один шлях" і сьогодні обговорюємо технічні питання", - сказав виконуючий обов'язки міністра торгівлі Афганістану Хаджі Нуруддін Азізі в інтерв'ю Reuters на наступний день після завершення форуму "Один пояс, один шлях" у Пекіні.

Азізі сказав, що Талібан також відправить спеціальну групу до Китаю, щоб "краще зрозуміти" проблеми, які стоять на шляху приєднання до ініціативи, але не уточнив, що саме стримує Афганістан.

Афганістан може запропонувати Китаю багатство мінеральних ресурсів. Кілька китайських компаній вже працюють у країні, в тому числі Metallurgical Corp. of China Ltd,, яка провела переговори з талібами, а також з попереднім урядом Афганістану, який був визнаний Заходом, щодо планів розвитку величезного мідного рудника.

"Китай, який інвестує по всьому світу, повинен також інвестувати в Афганістан... У нас є все, що їм потрібно, наприклад, літій, мідь і залізо. Афганістан зараз, як ніколи, готовий до інвестицій", - заявив Азізі. 

Інвестори, однак, кажуть, що безпека залишається проблемою. Бойовики "Ісламської держави" нападали на іноземні посольства і готель, популярний серед китайських інвесторів у Кабулі.

Відповідаючи на запитання про виклики у сфері безпеки, Азізі сказав, що безпека є пріоритетом, додавши, що після 20 років війни, яка закінчилася, коли іноземні війська були виведені, а влада перейшла до рук Талібану, більша частина країни стала безпечною.

"Тепер можна подорожувати до провінцій, де є промисловість, сільське господарство і шахти, куди раніше не можна було потрапити. Безпека може бути гарантована", - додав Азізі.

Афганістан і 34 інші країни домовилися про спільну роботу над цифровою економікою і “зеленим” розвитком в кулуарах форуму "Один пояс, один шлях".

Талібан, який захопив владу в Афганістані після того, як два роки тому американські та інші іноземні війська вийшли з країни, не був офіційно визнаний жодним урядом. Низка запроваджених талібами обмежень, зокрема проти жінок, збільшили перешкоди на шляху до визнання Талібану, особливо з боку західних країн.

Китай, однак, активізував співпрацю з талібами, ставши першою країною, яка призначила посла в Кабулі після приходу талібів до влади. Також Пекін інвестував у гірничодобувні проекти в Афганістані.

Минулого місяця посол Пекіна вручив вірчі грамоти виконуючому обов'язки прем'єр-міністра Талібану. Інші країни залишили попередніх послів або призначили голів місій у якості тимчасових повірених у справах, що не передбачає офіційного вручення вірчих грамот.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі