Двоє високопоставлених представників уряду Тайваню перебувають у США для зустрічей з людьми, пов'язаними з перехідною командою новообраного американського президента Дональда Трампа — острів намагається налагодити зв'язки з новою адміністрацією Штатів. Про це повідомляє Reuters, посилаючись на джерела.
Заступники генерального секретаря Ради національної безпеки Тайваню Лін Фей-Фан і Су Шу-Чіен, а також кілька їхніх співробітників прибули до Вашингтона для проведення зустрічей протягом цього тижня. Про те, хто з американської сторони візьме участь у зустрічах або порядок денний переговорів — не повідомляється.
Офіс президента Тайваню заявив, що візит команди національної безпеки й “обміни” є рутинною частиною роботи офіційних осіб, не надавши подальших коментарів.
Візит Ліна і Су відбувається в той час, коли китайські військові посилили активність поблизу Тайванської протоки, що, за словами Тайбея, є спробою Пекіна встановити “червону лінію” для нової адміністрації Трампа і союзників США.
Одне з джерел розповіло, що зустрічі відбуваються з особами з перехідної команди Трампа, але не включають кандидатів на вищі посади в новій адміністрації, з огляду на “чутливість” Пекіна до будь-яких контактів між тайванськими та американськими чиновниками.
Інше джерело повідомило, що зустрічі відбуваються з “республіканцями, які, ймовірно, займуть політичні посади середньої ланки” в новій адміністрації. Третє джерело припустило, що Лін і Су зустрічаються з перехідною командою Трампа.
Візити до США на такому рівні не рідкість і тайванські чиновники мають зустрітися зі “старими друзями”, в тому числі з людьми з оточення Трампа.
Відповідаючи на запитання про ці візити, Міністерство закордонних справ Китаю закликало США “обережно ставитися до тайванського питання і не надсилати жодних хибних сигналів сепаратистським силам, які виступають за незалежність Тайваню”.
Штати не мають офіційних дипломатичних відносин з островом, який Китай вважає своєю територією, але Вашингтон вважається ключовим партнером Тайваню.
Перемога Трампа на виборах у США породила в Тайбеї надію на те, що новообраний американський президент дотримуватиметься жорсткої лінії щодо Китаю. Але водночас виникло й занепокоєння, враховуючи коментарі Трампа про те, що острів повинен платити Штатам за захист. Трамп оголосив про плани призначити на ключові посади у своїй новій адміністрації низку політиків із жорсткою позицією щодо Пекіна — це стало обнадійливою новиною для Тайбея.
На сьогодні взаємодія між Тайванем і новою адміністрацією США, схоже, перебуває в сірій зоні неофіційних контактів і була стриманою. Це відрізняється від періоду перед першим президентським терміном Трампа, коли в грудні 2016 року, за місяць до інавгурації, він провів телефонну розмову з тодішнім президентом острова Цай Інвень. Це був перший випадок із 1979 року, коли новообраний президент США розмовляв з президентом Тайваню, що викликало обурення Китаю.