Уряд Тайваню повідомив про найбільше з жовтня вторгнення ВПС Китаю в його зону протиповітряної оборони, а міністерство оборони острова заявило, що тайванські винищувачі піднялися в повітря, щоб перехопити 39 літаків у зв'язку з останнім сплеском напруженості, повідомляє Reuters.
Тайвань вже понад рік скаржиться на неодноразові бойові польоти китайських ВПС поблизу острова. Китай часто посилає свої літаки до південно-західної частини ідентифікаційної зони протиповітряної оборони, або до зони ППО острова Пратас, який також контролюється тайванським урядом.
Тайвань заявляє, що неодноразові військові дії Китаю поблизу військової "сірої зони" призначені для того, щоб виснажити сили Тайваню.
За повідомленням тайванського міністерства, остання китайська місія включала 34 винищувачі, чотири літаки радіоелектронної боротьби та один бомбардувальник.
Згідно з картою, наданою міністерством, літак пролетів у районі на північний схід від Пратаса.
Тайвань направив бойові літаки, щоб перехопити китайські літаки, також було розгорнуто ракетні системи, йдеться у повідомленні міністерства.
Негайних коментарів з боку Китаю не було, який у минулому заявляв, що такі дії були навчаннями, спрямованими на захист суверенітету країни.
Хоча було незрозуміло, що могло спонукати Китай виконати таку масштабну місію, військово-морські сили США та Японії проводять навчання у Філіппінському морі, великому районі, що включає води на схід від Тайваню.
Тихоокеанський флот США заявив у неділю, що у цих навчаннях брали участь дві авіаносні ударні групи, які "проводили тренування із захисту вільного та відкритого Індо-Тихоокеанського регіону".
Китай посилює тиск на Тайвань, щоб той погодився із претензіями КНР на суверенітет острова. Уряд Тайваню заявляє, що хоче миру, але захищатиметься у разі нападу.
Тайвань повідомив про виявлення 148 літаків китайських ВПС у південній та південно-західній частині своєї зони протиповітряної оборони за чотириденний період, що розпочався 1 жовтня, у той же день, коли Китай відзначив ключове патріотичне свято — Національний день.
З того часу Тайвань повідомляє про майже щоденні вильоти китайських ВПС в один і той же повітряний простір, але кількість літаків цієї неділі була найбільшою за один день після жовтневих вторгнень.
Не було зроблено жодного пострілу, і китайські літаки літали не в повітряному просторі Тайваню, а в його зоні дії ППО, ширшій зоні, яку Тайвань контролює та патрулює, що дає йому більше часу для реагування на будь-які загрози.
Раніше ми писали про те, що Путін та Сі Цзіньпін переписують історію, щоб виправдати агресію проти України та Тайваню. Поки Росія загрожує Україні, Китай тисне на Тайвань.