Рішення Росії надати притулок Едварду Сноудену свідчить про те, що на відміну від Китаю, який завбачливо позбавився від проблемного викривача, щоб не загострювати відносини зі США, РФ обрала конфронтацію. Про це пише швейцарське видання Le Temps.
"Москва ретельно продумала своє рішення, зваживши всі за і проти. Повернення 3 до влади поклало кінець багатообіцяючому "перезавантаженню" 2009 року, і про побудову "стратегічного партнерства" вже не йдеться", - йде мова у статті.
Не можна сказати, що вся провина за погіршення відносин лежить на Кремлі, визнає видання. Ухвалений Конгресом США "Акт Магнітського" вже майже рік діє на нерви російськиій владі, і Путін обрав Сноудена знаряддям помсти. "Це відмінний трофей для російської розвідки, - резюмує Le Temps. - І дуже корисний пішак у президентській грі".
- Едвард Сноуден отримав притулок у Росії
Як у свою чергу підкреслює американська The Wall Street Journal, "рішення Росії надати притулок Сноудену 3 важко направляти події у світі за бажаним для нього шляхом".
Адміністрація Обами так само не змогла переконати уряди Гонконгу і Китаю заарештувати Сноудена, а також довести лідеру єгипетських військових генералу ас-Сісі, що необхідно послабити наступ на "Братів-мусульман", перераховує зовнішньополітичні невдачі США видання.
Британська газета The Guardian вважає: російсько-американські відносини тепер охололи до ступеня "холодної війни". Ймовірно, Путін вирішив, що цінність Сноудена для пропаганди переважує будь-які потенційні відповідні заходи США.
Як повідомлялося викривач американських спецслужб, екс-співробітник ЦРУ Сноуден отримав притулок у Росії на рік. !zn
Читайте також:
В американському сенаті обурені наданням Росією притулку Сноудену
США розсекретить документи про програми стеження АНБ, про які розповів Сноуден
США пообіцяли Росії не страчувати і не катувати Сноудена
Лукашенко розповів про шпигунську змову за участю церкви і дав Росії пораду з приводу Сноудена