"Тепер всім ясно, що ми увійшли в рецесію, таку ж жахливу або навіть гірше, ніж у 2009 році. Ми прогнозуємо відновлення в 2021 році, значне відновлення, але тільки якщо нам вдасться впоратися з вірусом по всьому світу і запобігти проблемам з ліквідністю", - зазначила вона і додала, що мова йде про "досить глибоку" рецесію в 2020 році.
Раніше повідомлялося про те, що глави країн "Великої двадцятки" пообіцяли вкласти в світову економіку 5 трильйонів доларів, щоб подолати економічні наслідки пандемії коронавірусу. У МВФ звертали увагу, що найбільш гостро наслідки пандемії позначаються на країнах, що розвиваються, звідки почався рекордний відтік інвестицій.
До прийняття пакету міжнародної економічної допомоги країнам G20 радили відкласти стягнення боргів з бідних країн, а також частково зняти санкції з деяких країн.
У переліку країн, яким потрібна допомога, в тому числі щодо пом'якшення боргового навантаження, що може виявитися і Україна. Як писало ZN.UA, негативні наслідки коронавірусу скоро виявляться через труднощі з рефінансуванням державного боргу (зростання вартості запозичень на внутрішньому і зовнішньому ринках) і виконанням державного бюджету.
Докладно про наслідки коронавірусу для української економіки і необхідних діях НБУ читайте у статті для ZN.UA від Василя Фурмана, члена ради НБУ – "Антикризові заходи вимагають грошей. Де візьмемо?".