Цей теракт викликав хвилю шоку і горя, яка охопила багатьох у всьому світі. Лідери різник країн швидко почали висловлювати солідарність і співчуття мешканцям Лондона. А через кілька годин після теракту президент США Дональд Трамп написав на своїй сторінці в Twitter слова осуду. Тим часом, видатні місця у Берліні, Парижі і Тель-Авіві вшанували пам'ять загиблих кольорами британського прапору або символічним вимненим світлом.
Менш ніж через два тижні після лондонського інциденту сталався ще один теракт. Бомба вибухнула у вагоні метро російського Санкт-Петербургу. Вибух вбив 14 людей і ще десятки поранив. Але ті росіяни, які чекали глобального співчуття, як і у випадку Лондона, лишилися розчаровані.
Про це пише Washington Post, нагадуючи, що в соціальних мережах не було масових повідомлень зі співчуттями Росії. До атаки в Санкт-Петербурзі поставилися не так само, як і до теракту в Британії, хоча значно більше людей загинули і постраждали.
Деякі лідери країн висловили осуд організаторам атаки, але їхня реакція була скромніша, ніж у випадку всіх інших європейських терактів. Навіть Трамп, який рідко упускає можливість написати в Twitter щось про осуд ісламського екстремізму, промовчав. Лише згодом Білий дім опублікував офіційну заяву про його дзвінок Путіну. Також Трамп назвав теракт в Петербурзі "жахливим", але лише після того, як його про інцидент спитали журналісти.
Така відсутність міжнародної симпатії не лишилася непоміченою. Російські державні ЗМІ, такі як RT і Sputnik, опублікували матеріали про те, що ні в Парижі, ні в Берліні не визнали жертв теракту в Петербурзі. Російська преса подала це як доказ "подвійних стандартів" Заходу.
Такі звинувачення не нові. Теракти в Західній Європі чи США отримують широку увагу, а атаки в мусульманському світі, які стаються частіше і які часто кривавіші, лишаються непоміченими. Напади смертників "Ісламської держави" в Багдаді, приміром, не змушують людей змінювати їхні "аватарки" у соціальних мережах на іракський прапор, навіть якщо загинуть сотні невинних людей.
Для росіян також проблема криється і в тому, що їхня країна має погану міжнародну репутацію.
"Навіть Трамп, який часто говорив про бажання тісніше співпрацювати з Путіним, зараз не дуже хоче асоціюватися з Росією, зважаючи на скандали навколо його можливих зв'язків з Кремлем. Вторгнення Росії в Україну і Сирію також могло вплинути на те, як люди в різних куточках світу дивляться на теракти в російських містах", - йдеться в статті.
Також видання звертає увагу на те, що Росія за останні 20 років пережила більше терактів, ніж будь-яка європейська країна з 1970-х років. І російська влада постійно дуже жорстко реагувала на всі трагедії. Деякі експерти зауважували, що через цю реакцію ще більше росіян опинилися під загрозою.
Одна відома "теорія змови" говорить про те, що вибухи, які сколихнули міста Росії в 1999 році і вбили понад 300 людей, насправді були організовані спецслужбами, щоб Путін міг виправдати початок війни проти Чечні. Після теракту в Петербурзі російський шахматист Гарі Каспаров теж припустив, що за трагедією може стояти російська влада.
Недовіра до російської держави зрозуміла сьогодні, але відсутність міжнародної реакції і поширення теорій змови після теракту в Петербурзі обурили навіть критиків Кремля. Британський експерт Марк Галеотті написав, що очевидна міжнародна апатія лише "грає на руку наративу Кремля, який він повторює знову і знову", про те, що Захід нібито хоче, щоб з росіянами ставалися лише погані речі.
Як повідомлялося, В метро Санкт-Петербургу прогримів вибух, в результаті якого загинули, щонайменше, 14 осіб. Детальніше читайте в матеріалі DT.UA "Вибух в метро Санкт-Петербуру: головне".