Сусіди Афганістану бояться, що афганські біженці можуть спровокувати громадянський конфлікт — The Economist 

Поділитися
Сусіди Афганістану бояться, що афганські біженці можуть спровокувати громадянський конфлікт — The Economist  © hromadske.ua
Але нове дослідження показує, що ці побоювання є перебільшеними.

Тисячі людей цього року втекли з Афганістану, щоб врятуватися від талібів. За підрахунками Організації Об'єднаних Націй, до кінця року відтік біженців у регіоні може досягти півмільйона, пише The Economist.

Багато афганців шукатимуть притулку в сусідньому Пакистані, де вже проживає приблизно 1,4 мільйона афганських біженців.  

Але уряд Пакистану наполягає, що країна більше не може приймати таку велику кількість біженців, попереджаючи, що потік нових мігрантів сприятиме нестабільності. Після терористичних атак 11 вересня 2001 року влада Пакистану намагалася зобразити афганських мігрантів як джерело конфліктів, а табори біженців - як притулок для терористів.

Але дослідження зв’язку між потоками біженців та громадянським конфліктом свідчать про те, що такі побоювання зазвичай перебільшені.

У новій статті Ян Чжоу з Університету Британської Колумбії та Ендрю Шейвер з Каліфорнійського університету проаналізували ситуацію з 2 511 регіонів перебування біженців у 70 країнах з 1990 по 2018 рік, щоб визначити, чи відчули території, де проживали спільноти мігрантів, загрозу громадянського конфлікту.

Проаналізувавши різні фактори, включаючи чисельність населення, ВВП та відстань до столиці країни, вчені виявили, що наявність поселень біженців не збільшує ймовірність конфлікту. Насправді, за певних обставин присутність мігрантів зробила конфлікт менш ймовірним.

Ситуація контролюється краще, якщо біженці зібрані разом. Автори виявили, що коли спільноти біженців географічно зосереджені в певному регіоні, а не розкидані, конфлікти виникають рідше.

Можливо, це тому, що держави та гуманітарні установи краще підтримують мігрантів, коли вони знаходяться в одному місці. Крім того, присутність біженців часто збільшує економічну активність регіонів.

Коли автори проаналізували глобальні супутникові дані, переглянувши знімки нічних вогнів, які є показником економічної діяльності, вони виявили докази того, що місця, де проживало багато біженців, часто були більш економічно активними.

Такі дані стануть відносною втіхою для політиків регіону, оскільки деякі з них звинувачують біженців у багатьох проблемах - від підвищення рівня злочинності до зростання безробіття.

Для прикладу, у Туреччині, де проживає найбільша кількість біженців у світі, лідер головної опозиційної партії Кемаль Кілікдароглу нещодавно наполягав на тому, що «справжня проблема для його країни - це потік біженців».

15 серпня таліби увійшли до Кабула, і президент Афганістану Ашраф Гані залишив країну.

Детальніше про наслідки дій Вашингтона і дестабілізації в регіоні - в статтях Миколи Замікули «Що залишиться в Афганістані після виведення американських військ?»і «Перемога «Талібану» в Афганістані: хто програв насправді», а також у матеріалі Олексія Їжака «Трагедія Афганістану: «Талібан» прийшов» для читачів ZN.UA.

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі