Суддя федерального суду США Т. С. Елліс, який головував під час судового розгляду справи щодо Пола Манафорта у Вірджинії, хоче прискорити винесення вироку екс-голові штабу Трампа, що може позначитися на угоді Манафорта з правосуддям - він співпрацює зі спецпрокурором Робертом Мюллером, який веде слідство стосовно можливого втручання Росії у президентські вибори США 2016 року, повідомляє "Голос Америки".
Суддя призначив слухання на наступний тиждень, для того, щоб визначити дату винесення вироку; це змусить прокурорів подумати про те, чи вони будуть домагатися винесення вердикту присяжних за тими десятьма пунктами звинувачення Манафорту, за якими не було рішень на першому засіданні.
Манафорт уклав угоду зі слідством, щоб уникнути другого суду у Вашингтоні, однак суддя Елліс піддав різкій критиці умови угоди Манафорта і звинувачення про визнання вини у справі у Вашингтоні - угода фактично відкладає в довгий ящик рішення за тими пунктами звинувачень, які повинні були розглядатися у Вашингтоні, так само як і термін винесення вироку.
"Це дуже незвично... В цьому регіоні, рішення уряду щодо повторного слухання з обвинувачень, за якими не досягнуто рішення завжди відбувається вчасно і вирок виноситься протягом від двох до чотирьох місяців з моменту укладення угоди про визнання вини до отримання вироку присяжних", - написав суддя в указі про призначення слухання по цій справі на 19 жовтня.
Нагадаємо, 21 серпня суд присяжних визнав американського політтехнолога Пола Манафорта винним за вісьмома пунктами з 18. Манафорт став першим із колишніх помічників Трампа, хто постав перед судом за обвинуваченнями у банківському та податковому шахрайстві.
Раніше спеціальний прокурор Роберт Мюллер заявив, що скандально відомий екс-голова штабу Трампа, політтехнолог Пол Манафорт, який працював на колишнього президента України Януковича, своїми трудами на благо режиму заробив в Україні понад $ 60 мільйонів.
Нагадаємо, 30 жовтня минулого року Пол Манафорт здався ФБР. Манафорту та його діловому партнеру Ріку Гейтсу висунули обвинувачення по 12 пунктах, згодом Гейтс дав свідчення проти партнера.
Їх обвинувачують у "змові проти США, змові з метою відмивання грошей, діях у якості незареєстрованого іноземного агента, а також наданні неправдивих відомостей у межах закону про реєстрацію іноземних агентів (FARA) і неподанні звітів по закордонних банківських рахунках". Левова частка обвинувачень також пов'язана з діяльністю Манафорта в Україні.