Під документом поставили підписи лідер протестувальників Ахмед Рабі та заступник керівника Військової ради генерал Мохамед Хамдан Дагло. Церемонію підписання декларації відвідали представники Африканського союзу та Ефіопії, які виступали посередниками на переговорах між сторонами.
В угоді йдеться про встановлення "цивільної та демократичної влади, яка прагне побудувати правову державу, державу рівності, державу, яка не маргіналізує своїх громадян", цитує Reuters посередник від Ефіопії Махмуд Дрір.
Водночас офіційне підписання документу в присутності іноземних високопосадовців заплановане на 17 серпня. Того ж дня відсторонений від влади президент Судану Омар аль-Башир повинен постати перед судом через обвинувачення в корупції, повідомив AFP один з лідерів протестів Монзер Абу аль-Маалі.
Наступного дня військові та протестувальники мають оголосити склад тимчасової Суверенної ради, яка керуватиме країною упродовж наступних трьох років. Більшість у ній мають отримати цивільні. 20 серпня буде призначено прем'єр-міністра країни, а 28-го - сформовано склад уряду. Суверенна рада та кабінет міністрів мають провести перше засідання 1 вересня.
Нагадаємо, к квітні в Судані військові усунули від влади президента Омара аль-Башира, який правив країною 30 років. Башира перевели до в'язниці, де його режим страчував дисидентів. 15 травня військові і опозиція досягли згоди щодо перехідного періоду та формування спільного тимчасового уряду.
Втім, згодом переговори зайшли у глухий кут і були перервані, оскільки військові й опозиціонери не могли визначити, хто саме – військові чи цивільні – повинні очолити цей перехідний уряд.
За час правління аль-Башира Судан перетворився на корумповану злиденну країну з розореної економікою, попри те, що країна має великі запаси нафти. Докладніше читайте у матеріалі Віктора Каспрука "Судан силкується скинути тягар минулого" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".