Президент Судану Омар аль-Башир пішов у відставку після того, як його помістили під домашній арешт. Зараз в африканській країні ведуться консультації щодо формування перехідного уряду, повідомили в четвер джерела агентству Reuters.
11 квітня в Судані стався військовий переворот; столицю країни Хартум контролюють військові, що захопили палац президента і будівлю державної телерадіомовної компанії в Омдурманы, місті-супутнику суданської столиці.
Військова рада керуватиме країною мінімум протягом року.
"Хлібні бунти" проти президента Башира в Судані почалися 19 грудня через спроби уряду підвищити ціни на хліб, і збільшення цін на паливо.
Омар аль-Башир керував Суданом протягом 30 років. До влади він прийшов також в результаті військового заколоту; за час правління аль-Башира Судан перетворився на корумповану злиденну країну із розореною економікою, незважаючи на те, що володіє великими запасами нафти. Режим аль-Башира був дуже дружний з Кремлем, який може виявитися в програші у результаті військового заколоту – нещодавно Хартум пропонував Москві місце під військову базу на узбережжі Червоного моря.
Детальніше про кризу в Судані читайте в статті Івана Сагайдачного "Судан: нефть и кров на благодатній землі" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".