"Постанову Басманного районного суду про обрання щодо обвинуваченого Улюкаєва запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту до 15 січня 2017 року залишити без зміни, апеляційну скаргу адвокатів Гриднєва та Каштанової - без задоволення", – цитує "Інтерфакс" оприлюднене у понеділок судове рішення щодо апеляції захисту екс-міністра.
Рішення про домашній арешт Улюкаєва, при цьому, набуло чинності.
Наголошується, що клопотання його захисту, відхилене Мосміськсудом, передбачало надання екс-міністру права щоденних прогулянок вдень та ввечері, регулярні медогляди медиків, надання йому можливості спілкуватися зі ЗМІ, або права дати хоча б одне телефонне інтерв'ю.
Зараз підозрюваному забороняється залишати квартиру без дозволу слідчого, користуватися засобами зв'язку і спілкуватися з ким-небудь, крім близьких родичів, адвокатів, слідчих і співробітників ФСВП.
Наголошується, що в ході судового засідання захист наполягав на тому, що стосовно Улюкаєва допущені процесуальні порушення. Зокрема, підозрюваний, ще перебуваючи у статусі члена уряду, нібито протягом шести годин незаконно утримувався співробітниками ФСБ, заблокировавшими його автомобіль. В той момент кримінальну справу проти Улюкаєва ще не було порушено.
У свою чергу слідчий Роман Нестеров заявив, що порушень відносно Улюкаєва допущено не було, а оперативні співробітники ФСБ проводили з ним "необхідні та передбачені заходи".
Нагадаємо, 14 листопада міністра економічного розвитку РФ Олексія Улюкаєва затримали за підозрою в отриманні 2 мільйонів доларів хабара готівкою. За версією слідства, ці гроші посадовець отримав за видану Мінекономрозвитку позитивну оцінку, що дозволила "Роснафті" придбати державний пакет акцій компанії "Башнефть". Щодо міністра порушено кримінальну справу за частиною 6 статті 290 КК РФ ("Отримання хабара в особливо великому розмірі").
Вже 15 листопада президент Російської Федерації Володимир Путін звільнив Улюкаєва з посади, у зв'язку з "втратою довіри" до міністра.
18 листопада захист Улюкаєва оскаржив рішення суду про його приміщенні під домашній арешт, вимагаючи призначити підозрюваному більш м'яку міру запобіжного заходу.
Детальніше про можливі причини та наслідки арешту Улюкаєва читайте у статті Олексія Іжака "Московський супермісяць. Росія без міністра економіки" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".