Російських робітників, яким не платять заробітну плату, сполотив протест, пише авторитетна американська газета The New York Times.
На Далекому Сході страйкували вчителі, в Центральній Росії - працівники металургійного підприємства, в Санкт-Петербурзі - співробітники автомобільної галузі, а в Сибіру робочі "далекого будмайданчика" величезними літерами написали скаргу на дахах, зазначає газета.
Крім цього, на думку видання, під тиском міжнародних санкцій і падаючих енергетичних цін економіка Росії "прогинається", тому робітники з усієї країни влаштовують протести проти невиплати зарплат.
Газета зазначає, що це перша загальнонаціональна реакція на економічну політику Росії.
Організована робоча сила, стверджує видання, ніколи не ставала серйозною політичною або економічною силою в сучасній Росії, тому такі акції носять характер "несанкціонованих".
The New York Times також наводить дані Росстага. Згідно з ним, на перше квітня 2015 року заборгованість по зарплаті становила 2,9 мільярда рублів, а це на 15 відсотків більше, ніж у минулому році.
Деякий час пов'язане з зарплатами невдоволення згладжувалося "припливом національної гордості" після анексії Криму, зазначає видання. Однак зараз ентузіазм у населення значно знизився.
Тим не менш, підсумовує газета, протести і страйки є новим викликом Кремлю.
Британське видання The Guardian у своїй статті відзначило, що санкції і обвал рубля б'ють по підготовці до ЧС-2018 в Росії.