Невиплатою зарплат українців можуть штовхнути на бунти та протести

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Невиплатою зарплат українців можуть штовхнути на бунти та протести Невиплата зарплат загрожує країні протестами © facebook.com/maidanpresscenter
Не платити людям гроші - це ставити під питання саме їхнє існування, впевнені у ФПУ.

Якщо українська влада не може вирішити проблему своєчасності виплати зарплат українцям, то вона може економічно захистити працівників, встановивши процентну ставку на кожен день невиплати для економічно активних підприємств.

Таку думку висловив заступник голови Федерації профспілок України Сергій Кондрюк, коментуючи зростання заборгованості по зарплатах до 2,5 млрд грн за минулий рік.

Також, за словами Кондрюка, можна було б створити фонд, який би гарантував виплати заборгованостей працівникам підприємств-банкрутів.

"У нинішніх умовах не платити людям гроші - це ставити під питання саме їхнє існування. Зайвий раз провокувати бунти та протести. І якщо влада не може вирішити проблеми своєчасності виплати, то вона точно може економічно захистити працівників, установивши відсоткову ставку на кожний день невиплати заробітної плати для економічно активних підприємств, і створити фонд, який гарантував би виплати заборгованості працівникам підприємств-банкрутів. Це нормальна європейська практика. І якщо Фонд гарантування вкладів у змозі оплачувати борги за депозитними вкладами, то чому б не створити фонд гарантування зарплат, витрати якого будуть у рази менше?" - сказав Кондрюк у коментарі DT.UA.

"По суті ж влада вимагає від бізнесу та громадян неухильного виконання зобов'язань, а своїх зобов'язань не виконує. Це дуже небезпечна гра, особливо за умов війни та розрухи в охоплених бойовими діями регіонах, коли потрібно шукати підтримку в кожному, а не наживати собі ворогів, коли потрібні добровольці, а не дезертири, коли потрібно затягувати паски, а не петлі на шиях", - пише Юлія Самаєва у статті для DT.UA Подайте на зарплату.

Раніше стало відомо, що борги по зарплаті за минулий рік зросли до 2,5 млрд грн.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі