Страх Німеччини перед війною з РФ затьмарює перспективи вступу України до НАТО – посол

Поділитися
Поки що членство в ЄС більш реальне.

Посол України в Німеччині Андрій Мельник вважає, що у Берліні швидше підтримають членство України в ЄС, ніж у НАТО. Про це він розповів у інтерв'ю "Європейській правді".

За його словами, хоча дипломати намагаються не розрізняти ці два треки, проте шансів по членству в ЄС більше.

"Вперше німецький політикум констатує, визнає прагнення України добитися членства… Це така негласна підтримка. Вони цього не виключають апріорі, і це вже важливо", – наголосив посол.

Наразі українські дипломати намагаються сформувати план дій, щоб наповнити практичним змістом абзац із коаліційної угоди про те, що "Україна, Молдова та Грузія, які прагнуть членства в ЄС, мають отримати можливість наближатися (до цього) шляхом послідовних реформ у сфері верховенства права та ринкової економіки”.

"Я не виключаю, що нам вдасться переконати коаліцію, що дати Україні перспективу членства не варто жодного євроцента для платників податків; але це рішення створює для Берліна важелі впливу на прогрес реформ в Україні", – наголосив Андрій Мельник.

А ось із підтримкою членства України в НАТО через Путіна ситуація складніша.

"Я боюся, що страх перед війною затьмарює тверезий німецький погляд. Був би радий помилитися, але схоже, що Путіну вдасться якщо не заблокувати, то принаймні загальмувати наш поступ до НАТО. Хоча нам не можна говорити: "Давайте зараз в ЄС, а НАТО колись згодом", – зазначив посол.

Вирішальним питанням для членства у ЄС мають стати реформи в Україні. При цьому без підтримки Берліна членство України в ЄС неможливе.

Раніше колишній генеральний секретар НАТО Андерс Фог Расмуссен вважає, що настав час прийняти в Альянс Україну та Грузію і дати їм гарантії захисту. Він також зазначив, що Росія не повинна втручатися у питання можливого розширення організації на схід.

17 грудня МЗС показало   проект договорів між Росією зі США та НАТО   про взаємні "гарантії безпеки". Москва хоче, щоб Альянс відмовився від приєднання України та пообіцяв не здійснювати жодної військової діяльності в нашій державі, Східній Європі, Закавказзі та Центральній Азії.

Про те, як не допустити ігнорування західними партнерами інтересів України, які інструменти дипломатично-психологічного впливу задіяти, щоб захистити безпекові інтереси нашої країни та надати їй статус учасника торгів з важливих для неї питань, читайте у статті Олександра Самарського " Як зберегти Україну під час торгів Путіна з Байденом» .

 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі