Столтенберг: Важливіше, щоб Швеція і Фінляндія вступили до НАТО швидко, ніж одночасно

Поділитися
Столтенберг: Важливіше, щоб Швеція і Фінляндія вступили до НАТО швидко, ніж одночасно
Обидві країни прийняли рішення про вступ в Альянс після вторгнення Росії в Україну.

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив, що важливо, аби заявки Фінляндії та Швеції на вступ до Альянсу були ратифіковані якнайшвидше. На його думку, ключовим питанням є не одночасність вступу країн, а те, щоб приєднання сталося швидко. Про це повідомляє Reuters.

Обидві країни прийняли рішення про вступ в НАТО після вторгнення Росії в Україну в лютому минулого року, і їхні заявки на членство були ратифіковані всіма членами Альянсу, окрім Угорщини і Туреччини.

Туреччина розглядається як головна перешкода, і президент країни Реджеп Тайїп Ердоган заявив, що його країна може ратифікувати заявку Фінляндії, але не заявку Швеції.

Західні офіційні особи кажуть, що воліли б, аби обидві країни вступили до НАТО разом, частково тому, що так було б легше інтегрувати їх одночасно у військові структури Альянсу.

Але Столтенберг, виступаючи перед зустріччю міністрів оборони країн НАТО в штаб-квартирі Альянсу в Брюсселі, висловив думку, що це другорядне питання.

«Головне питання полягає не в тому, чи разом ратифікують заявки Фінляндії та Швеції. Головне питання полягає в тому, щоб вони обидві були ратифіковані як повноправні члени якнайшвидше. Я впевнений, що обидві країни стануть повноправними членами Альянсу, і я наполегливо працюю над тим, щоб заявки обох країн були ратифіковані якомога швидше», - сказав він журналістам.

Столтенберг підкреслив, що Швеція і Фінляндія вже значно зблизилися з НАТО за останні місяці.

Парламентські фракції Фінляндії повідомили, що можуть ратифікувати основоположні договори НАТО протягом найближчих тижнів. Це може призвести до того, що Гельсінкі отримає членство в Альянсі раніше за Швецію.

Лише дві з 30 країн Альянсу - Угорщина і Туреччина, ще не ратифікували їхні заявки. Ратифікація з боку Угорщини розглядається як формальність і очікується найближчим часом.

Туреччина, тим часом, висунула суттєві заперечення проти вступу північних країн до Альянсу, посилаючись на їхню підтримку курдських угруповань, які Анкара розглядає як терористичну загрозу.

Анкара призупинила переговори після протестів у Стокгольмі, під час яких активісти спалили Коран.

Нещодавно Ердоган заявив, що Туреччина не схвалить заявку Швеції на вступ до НАТО, водночас ставлення до Фінляндії щодо цього питання позитивне. 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі