Завдяки західним партнерам Україна стрімко посилює захист власного повітряного простору новітніми системами ППО. Останніми тижнями союзники обговорюють надання Києву додаткових озброєнь, що може стати черговим важливим кроком на шляху до інтеграції української ППО у систему оборони НАТО. На думку генерального секретаря Альянсу Єнса Столтенберга, про це можна буде говорити після завершення війни. Своє бачення він висловив під час конференції у Брюсселі 25 листопада.
За словами посадовця, системи ППО NASAMS, IRIS-T та інші, які Україна отримала від партнерів, є вагомим доповненням в арсеналі ЗСУ. Українські військові довели, що можуть ефективно використовувати їх. Столтенберг зазначив, що найближчим часом члени Альянсу продовжуватимуть постачати стандартні системи протиповітряної оборони НАТО Україні, а також забезпечать навчання, технічне обслуговування, запасні частини та боєприпаси до них.
“Ми вже бачимо, як Україна здатна керувати системами НАТО, і це добре. Це допомагає їм захищатися від жахливих ракетних і повітряних атак на українські міста та українську інфраструктуру. І це також, звичайно, покращення оперативної сумісності між українськими силами та силами НАТО. До війни Україна також брала участь у різних операціях НАТО. Україна була частиною нашої місії в Афганістані. Україна багато років була в нашій місії в Косово. Ми разом проводили навчання. Отже, є багато способів, за допомогою яких ми тісніше співпрацюємо”, — сказав Столтенберг.
Генсек НАТО додав, що остаточно питання про інтеграцію української ППО до системи Альянсу розглядатиметься після війни, оскільки зараз у пріоритеті знаходиться протидія вторгненню росіян.
Раніше повідомлялося, що президент Польщі Анджей Дуда виступає за передачу Україні систем ППО Patriot, але останнє слово залишається за Берліном.