Відомий фізик і його колеги впевнені, що вихід Великобританії з Євросоюзу обернеться "катастрофою для британської науки і університетів".
Вони апелюють до того, що ЄС збільшив фінансування, що значно підвищило рівень європейської науки в цілому і Великобританії зокрема. Крім того, багато вчених спеціально їдуть працювати саме у Великої Британії, підкреслюється в листі.
Вчені нагадали про сумний досвід Швейцарії, якій не вдається залучити талановитих вчених після обмеження міграції робітників.
Видання Financial Times писало, що прихильники виходу Британії з ЄС повторюють помилку Греції. Вони вважають, що сказавши "ні" на референдумі, дадуть можливість уряду виторгувати поступки у Брюсселя. Однак щось подібне вже безуспішно намагався зробити прем'єр-міністр Греції Алексіс Ціпрас.
Британія вже визначилася з датою референдуму – він відбудеться 23 червня. Раніше Лондон і Брюссель досягли угоди, яка повинна запобігти виходу Великобританії зі складу ЄС. Президент Ради ЄС Дональд Туск і британський прем'єр Девід Кемерон відзначили, що ці домовленості відповідають інтересам усіх сторін. Вони, зокрема, містять додаткові точкові винятки, незважаючи на те, що Великобританія й зараз має "особливий статус" в ЄС.
Детальніше про інтереси Лондона, Брюсселя та Вашингтона в ситуації, настроях британського суспільства і переговорах про умови збереження Великобританією членства в ЄС читайте на ZN.UA статті Чи залишить Британія Євросоюз?.