Всю ніч на 12 червня на площі Таксім і в парку Ґезі у Стамбулі тривали сутички між поліцією і демонстрантами.
Спецназ неодноразово використовував для розгону демонстрантів водомети, шумові гранати, сльозогінний газ і навіть гумові кулі.
Демонстранти відбивалися, кидаючи каміння і пляшки із запальною сумішшю. Були спалені кілька поліцейських машин, а також технічний автобус мобільного оператора, який виконував роль станції посилення сигналу.
Карети швидкої допомоги відвезли з площі десятки людей. За повідомленнями очевидців, лікарі-волонтери не справлялися з зростаючою кількістю поранених.
Точна кількість постраждалих у сутичках 11 червня поки невідома, проте, за офіційними даними, всього з початку протестів 31 травня поранення отримали близько 5 тисяч осіб, чотири людини загинули.
Протестувальники звели нові барикади на прилеглих до Таксіма вулицях, незважаючи на те, що напередодні вранці влада розібрала їх.
Губернатор Стамбула Хусейн Авні Мутлу ввечері 11 червня заявив, що сили безпеки продовжать жорстко і рішуче боротися з "маргінальними групами, що вступають у запеклі сутички з правоохоронцями".
"Не сприймайте дії поліції як штурм парку. Вона бореться з маргіналами. Закликаю всіх покинути парк, враховуючи всю серйозність ситуації", - сказав губернатор. За його словами, операція з розчищення площі буде тривати вдень і вночі, поки вона знову не буде "відкрита для людей".
Заява мера городяни сприйняли з обуренням, вигукуючи: "Ми не маргінали, ми простий народ".
Раніше прем'єр-міністр Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган пообіцяв покласти край демонстраціям. У зверненні до парламенту, яке транслювалося у прямому ефірі телебачення, прем'єр підкреслив, що його позиція з питання залишиться жорсткою.
"Ми не тільки припинимо ці акції, ми приборкаємо всіх провокаторів і терористів. Ніхто не залишиться безкарним. Парк Ґезі існує для прогулянок, а не для окупації", - сказав він.
Втім, прем'єр запросив лідерів протесту на зустріч, яка має відбутися в середу. Цю його заяву було розцінено як простягнуту їм оливкову гілку - сильний дипломатичний хід щодо виходу з глухого кута.
Але силові дії поліції в Стамбулі можуть поставити ці переговори під загрозу.
Нагадаємо, заворушення у Стамбулі спалахнули 1 червня після жорсткого придушення поліцією акції екологів, які висловили протест проти знищення старовинного парку Ґезі у центрі європейській частині міста, на місці якого влада вирішила побудувати торгово-розважальний центр.
Акція швидко переросла в антиурядову і поширилася на інші міста країни, у тому числі столицю Анкару. !zn
Читайте також:
Тайіп Ердоган проти TWITTER'А A
Сльозогінний газ і водомети застосовані проти демонстрантів в Анкарі
У "Батьківщині" вважають, що Україна може збунтуватися, як Туреччина
Кількість жертв зіткнень в Туреччині зросла до чотирьох - загинув перший поліцейський