Список номінантів офіційно тримається в таємниці, однак люди, які мають право висувати кандидатури претендентів (депутати парламентів, професори університетів і колишні лауреати Нобелівської премії миру), часто розповідають про тих, кого пропонують Нобелівському комітету, повідомляє Російська служба ВВС.
В списку номінантів у цьому році 228 осіб і 148 організацій. Найбільші шанси, як повідомляється, у кількох кандидатів.
Так, одна з найбільш вірогідних претендентів - Світлана Ганнушкіна з Росії, яка вже кілька десятиліть відстоює права мігрантів та біженців. Правозахисниця та її Комітет "Громадянське сприяння" надають юридичну та іншу допомогу мігрантам і біженцям. Комітет заявляє, що з 1990 року допомогу отримали 50 тисяч чоловік.
У минулому році Комітет "Громадянське сприяння" був оголошений російськими властями "іноземним агентом", і, за словами експертів, Москва може негативно відреагувати на присудження Ганнушкиной Нобелівської премії.
Також премію можуть отримати дипломати, яким в 2015 році вдалося укласти договір з Тегераном щодо іранської ядерної програми. Мова йде, насамперед, про держсекретаря США Джона Керрі і його колег з Ірану і ЄС - Мохаммада Джаваде Заріф і Федерике Могерини. Однак і Іран, і США беруть активну участь в сирійському конфлікті, і це може перешкодити їм отримати премію миру.
Не менш імовірно, що Нобелівський комітет не може проігнорувати той факт, що тривала 52 року громадянська війна в Колумбії, була завершена в результаті мирних переговорів. Проте шанси на те, що премію поділять президент Колумбії Хуан Мануель Сантос і лідер повстанського угрупування ФАРК Родріго Лондоньо (відомий як Тимоченко) значно зменшилися після того, як жителі Колумбії на референдумі відкинули досягнутий мирний договір.
Ще одні претенденти -"Білі шоломи" з Сирії - волонтери сирійської цивільної оборони (близько трьох тисяч осіб) рятують людей з-під завалів після бомбардувань, незважаючи на небезпеку самим загинути в результаті повторних авіаударів.
У групі працюють добровольці. Їх гасло: "Врятувати одне життя врятувати все людство". Влада Сирії звинувачує їх у підтримці повстанців.
Серед інших помітних кандидатів можна виділити втік у Росію колишнього співробітника Агентства національної безпеки США Едварда Сноудена. На початку червня 2013 року Сноуден передав газетам Guardian і Washington Post секретну інформацію АНБ, що стосується стеження американських спецслужб за системами комунікації та громадянами багатьох країн.
У списку також гінеколог з Демократичної Республіки Конго Денис Муквеге, який особисто надав допомогу тисячам жертв зґвалтувань та інших сексуальних злочинів у заснованому ним госпіталі Панзе на сході країни.
Премію можуть отримати жителі грецьких островів за допомогу сирійським біженцям в розпал міграційного кризи.
В загальному списку претендентів є такі різні люди і організації, як жіноча команда Федерації велоспорту Афганістану і Дональд Трамп (за "активне просування ідеології "Мир за допомогою сили").
Нобелівська премія миру присуджується з 1901 року і є найвідомішою і найавторитетнішою міжнародною нагородою в галузі суспільно-політичної та гуманітарної діяльності. Серед її лауреатів - Михайло Горбачов, Барак Обама і Євросоюз.