Представник Держдепартаменту США Марк Тонер заявив, що дії російських військових є причиною посилення конфлікту в Сирії.
"Російська підтримка режиму Асада в останні місяці, і особливо недавнє наступ на Алеппо, призвели до ускладнення, загострення конфлікту і, чесно кажучи, поставила під удар політичне врегулювання", - цитує Тонера агентство Reuters.
За його словами, США також стурбовані можливістю розширення війни, але в РФ лише підвищують подібні ризики.
"Мені зрозумілі його (прем'єра РФ Дмитра Медведєва) побоювання, але я також сказав, що якщо це те, що турбує Росію, тоді їй потрібно оцінити дії, які вона вживає для підтримки режиму Асада", - відповів Тонер після прохання прокоментувати інтерв'ю російського прем'єра Дмитра Медведєва, який заявив про загрозу почала "черговій війни на Землі" у разі початку наземних операцій в Сирії.
Мирні переговори під егідою ООН у Женеві було припинено 3 лютого після того, як сирійська армія за підтримки російських повітряних ударів атакувала повстанські сили на північ від Алеппо, перекривши шлях гуманітарних поставок для цивільних. У результаті настання сирійських урядових військ від 20 до 50 000 цивільних були змушені тікати звідти до кордону з Туреччиною. Напередодніправозахисники назвали число загиблих з моменту настання армії Асада на Алеппо. Так, принаймні 500 осіб було вбито за цей час, приблизно 100 з цього числа - мирні громадяни.
Минулого тижня повідомлялося, що у Асада заявили про наближення перемоги у громадянській війні.
Напередодні повідомлялося, що в результаті наступу сирійських урядових військ на Алеппо і посилення авіаударів ВПС Росії десятки тисяч сирійців були змушені тікати з міста, побоюючись, що населений пункт незабаром опиниться під повною облогою військ президента Сирії Башара Асада.
Повітряна військова кампанія Росії в Сирії почалася 30 вересня після відповідного запиту президента країни Башара Асада, якому з моменту початку війни в Сирії в 2011 році Росія надає підтримку, у той час як країни НАТО і ЄС звинувачують режим Асада у військових злочинах і вимагають його відставки.
Незважаючи на оголошену Росією мету військової кампанії - боротьба з бойовиками "Ісламської держави", західні держави, а також Турція та Саудівська Аравія заявляють, що цілі бомбардувань РФ в Сирії - в першу чергу, сирійські повстанці, опозиційні к Асаду, а не терористи "ІД".