Влада Ірану причетна до проведення терористичних атак в більш ніж 40 країнах, під час яких загинули щонайменше 360 осіб, говориться в офіційному повідомленні Державного департаменту США, оприлюдненому 22 травня.
"Глобальна терористична кампанія Ірану з 1979 року охоплювала принаймні 360 цілеспрямованих вбивств в інших країнах, а також вибухів бомб в масових місцях, під час яких загинули та були поранені сотні людей", - зазначили у зовнішньополітичному відомстві США.
Водночас у повідомленні наголошується, що вбивства та атаки здійснювалися силами Корпусу вартових ісламської революції, міністерством розвідки та безпеки, і, зокрема, іранських дипломатів.
"Іранські дипломатичні співробітники неодноразово були причетні до вбивств за кордоном, про що свідчать ордера на арешт, судові та поліцейські розслідування, повідомлення розвідувальних служб, а також свідків", - наголосили в Держдепартаменті США.
Після того, як проти іранських дипломатів був введений посилений контроль, влада Тегерана почала залучати треті сили, зокрема і бойовиків Хезболли, а також кримінальних елементів і наркокартелі.
"Іран послідовно бреше про свою причетність до вбивств за кордоном, навіть коли ловлять його власних дипломатів, відстежують цілі для нападу, постачають вибухівку або тікають з місця злочину", - відзначили в Державному департаменті США.
Нагадаємо, на початку року американські війська завдали авіаудару по аеропорту Багдада, унаслідок якого загинув командувач спецпідрозділом "Кудс" Корпусу вартових Ісламської революції Касем Сулеймані. Ця атака стала відповіддю на напад підтримуваних Іраном шиїтських збройних угруповань на посольство США в Іраку.
У ніч на 8 січня Іран завдав ударів по військових об'єктах США в Іраку, випустивши понад 10 балістичних ракет. уранці того ж дня поблизу Тегерана КВІР збив Boeing "МАУ", загинули 176 люедй, у тому числі 11 українців.
У відповідь на обстріли США посилили економічні санкції проти Ірану.
Детальніше про наслідки ліквідації іранського генерала і сценарії розвитку ситуації на Близькому Сході читайте в матеріалі Віталія Федяніна "Бій Трампа з "Тінню", а також у статті Сергія Немирича "Високосний жах 2020".