Попередження США з приводу приховування кіберзлочинців в Росії, що були зроблені Путіну, не спричинили жодного ефекту.
Про це заявляють високопоставлені представники правоохоронних органів і служб кібербезпеки США, пише "Голос Америки".
"Немає ніяких ознак того, що російський уряд вжив заходів щодо припинення діяльності суб'єктів, що використовують програми-вимагачі, які діють у звичному середовищі, яка там створена", - заявив заступник директора ФБР Пол Еббейт, виступаючи на саміті розвідувальних служб під Вашингтоном.
У США нагадали, що просили про прохання й допомогу у співпраці щодо діючих у Росії кіберзлочинців, проти яких є обвинувальні висновки, але в США не побачили ніяких дій у відповідь, сказав Еббейт.
Президент США двічі закликав Путіна вжити заходів проти кіберзлочинців, що діють з РФ — спочатку на саміті в Женеві в червні, а місяцем пізніше в телефонній розмові.
Після перших переговорів високопоставлені співробітники Білого дому відзначили зниження кількості атак з використанням програм-вимагачів, але не наважувалися зв'язати ці зміни з будь-якими діями Москви.
"Нинішню відсутність кримінальної активності не слід плутати з твердим наведенням ладу... Є відчуття, що ми можемо випустити кілька кіберпуль і вирватися з цієї ситуації. Це буде корисно в певних обставинах, якщо ми можемо зробити точний постріл по кіберагрессору і вибити його з мережі. Це ніяк не відіб'ється на керівництві, яке потурає цьому", - заявив національний директор з кібербезпеки Кріс Інгліс.
Кремль неодноразово заперечував свою причетність до серії атак із застосуванням програм-вимагачів і кібератак проти американських компаній і інфраструктури.
США звинуватили Росію або базуються в Росії суб'єктів в серії гучних атак, включаючи хакерську атаку на американського розробника програмного забезпечення SolarWinds в грудні 2020 року і атаку на найбільшого оператора паливопроводів в США, компанію Colonial Pipeline, 7 травня.
Раніше Міністерство юстиції США заявило, що хакери, відповідальні за масштабний кібернапад SolarWinds, торік зламали акаунти в службах понад двох десятків прокурорів в США в 15 штатах і окрузі Колумбія, йдеться в додатку до заяви про напад SolarWinds.
Зловмисники мали доступ до зламаних акаунтів з травня по грудень 2020 року, говориться в заяві.
Також президент США Джо Байден оголосив, що США будуть вживати заходів щодо посилення кібербезпеки ключових об'єктів американської інфраструктури.