У глобальному кіберпросторі розпочинається неоголошена війна — The Washington Post

Поділитися
У глобальному кіберпросторі розпочинається неоголошена війна — The Washington Post
Питання кібербезпеки стає все більш актуальним.

Якщо перейти на сайт Агентства національної безпеки США, то можна побачити сторінку з «Центром співпраці з кібербезпеки» для обміну ідеями з технологічними компаніями щодо припинення кібератак. Ця відкритість установи є чітким свідченням того, наскільки серйозною стала кіберзагроза. Адміністрація президента США Джо Байдена вирішила, що небезпека хакерських атак з боку Росії, Китаю та інших країн настільки серйозна, що вона мобілізує всі частини уряду, включаючи організацію, яка колись була виключно секретною. Можливо це нова епоха кібервійни, пише The Washington Post.

Питання кіберзагроз стало важливим для президента Байдена та його радника з національної безпеки Джейка Саллівана. Вони прийняли те, що називають неоголошеною війною в кіберпросторі.

Салліван почав концентруватися на цьому питанні ще наприкінці листопада.

Кібератаки на США загострилися з моменту вступу Байдена на посаду. Напад російських хакерів у травні пошкодив трубопровід Colonial Pipeline. У березні китайська шпигунська служба атакувала програмне забезпечення Microsoft Exchange Server, яке використовується тисячами компаній.

Зараз Сполучені Штати готуються відбиватися. За останні сім місяців Байден здійснив низку дій для мобілізації реакції урядового та приватного сектору. Цю «мобілізацію» очолює «ветеран» АНБ Енн Нойбергер, яка пропрацювала 10 років на посаді директора з кібербезпеки, перш ніж Салліван прийняв її до Білого дому заступником радника з національної безпеки.

Контрзаходи виглядають «бюрократично», але вони мають свою вагу. Виконавчий наказ від травня передбачав покращення стандартів комерційної безпеки протягом шести місяців і створив Раду з перевірки кібербезпеки для оцінки атак шкідливого програмного забезпечення.

Білий дім реагує на порушення за допомогою Єдиної координаційної групи, яка включає приватні компанії, а також державні установи. АНБ, ФБР та Департамент національної безпеки публікують низку публічних порад, які пояснюють, як зменшити вразливі місця, наприклад, про захист бездротових пристроїв у громадських місцях.

Росія - особлива загроза. Байден попередив очільника Кремля Володимира Путіна про кібератаки на зустрічі в Женеві і вимагав від Москви зупинити злочинних хакерів, що діють на її території. Він також запропонував угоду про те, що 16 аспектів життєво важливої ​​інфраструктури не можуть бути об’єктами для хакерських нападів, як це стосується лікарень відповідно до Женевських конвенцій.

Про дії Росії важко судити, але Кремль, схоже, відреагував «позитивно».

«Ми будемо працювати разом над пошуком хакерів і сподіватись на взаємність», сказав через два тижні після саміту керівник ФСБ Росії Олександр Бортніков.

АНБ та інші спецслужби також публічно натякнули на можливість жорсткої відповіді США у випадку кібератак. Через два тижні після того, як Colonial Pipeline виплатила викуп російській хакерській групі під назвою DarkSide, Міністерство юстиції оголосило про вилучення близько 64 біткойнів вартістю близько 2,3 млн доларів з прихованого гаманця для криптовалюти.

«Повернення викупу було чудовим ходом, який слід повторювати», - стверджував французький експерт з кібербезпеки Жан-Луї Жергорен.

Жергорен вважає, що ФСБ стримувала деякі російські атаки як частину «якоїсь неявної угоди між Росією і США».

Останні кібератаки Китаю були такими ж нахабними, як і російські. У березні Microsoft виявила, що безпека її широко використовуваного програмного забезпечення Exchange була порушена, що поставило під удар десятки тисяч мереж у всьому світі.

У липні адміністрація Байдена виявила, що ця руйнівна хакерська атака була організована Міністерством державної безпеки Китаю, яке працювало через мережу кіберзлочинців. До критики такої «безвідповідальної поведінки» Китаю приєдналися Європейський Союз, Велика Британія та НАТО.

Як продемонструвала атака на Exchange, кібервійна ведеться на території, яка є переважно «приватною». Частиною реакції адміністрації Байдена стала тісніша співпраця з технологічними компаніями приватного сектору, щоб краще реагувати на хакерські атаки і запобігати новим кіберзагрозам. Після хакерської атаки Китаю Білий дім зв’язався з президентом Microsoft Бредом Смітом, і компанія швидко розробила механізми захисту для вразливого програмного забезпечення.

Агентство національної безпеки, приєднавшись до інших спецслужб, опублікувало звіт з поясненнями тактики, техніки та процедур, які Китай використовував для проникнення в приватні мережі. Тепер питання кібербезпеки стає все менш секретним та більш актуальним, резюмує видання.

Сьогодні три країни світу змагаються у галузі кібербезпеки. Це США, Китай та Росія, які мають найбільший потенціал, а новою стратегічною візією є те, що все більше країн розвивають власні кіберможливості до захисту та атак, пише Лукаш Олейник для польського видання Dziennik Gazeta Prawna.

Автор зазначає, що сьогодні пріоритетом є розвиток кібервійськ. І у цих змаганнях вже є кілька десятків країн. Але попереду США, Китай та Росія, в яких найбільший потенціал. Далі йдуть Франція, Нідерланди, Велика Британія. 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі