США довели до відома ОПЕК необхідність відмовитися від видобутку нафти в скороченому масштабі, що мала місце раніше на тлі пандемії COVID-19, заявив в середу американський президент Джо Байден. Про це повідомляє Інтерфакс-Україна.
«Ми дали ясно зрозуміти ОПЕК - головним країнам-експортерам нафти в світі, що скорочення виробництва, проведеним під час пандемії, слід дати зворотний хід в умовах відновлення глобальної економіки - з метою знизити ціни для споживачів», - сказав він.
Згідно з оцінками Байдена, на даний момент ціни на бензин нижче, ніж на початку цього десятиліття, але їхній рівень досить високий для створення проблем у населення.
Також Байден повідомив, що віддав підлеглим вказівки відстежувати «незаконне поводження» на паливному ринку США, яке веде до підвищення цін на бензин.
Раніше телеканал CNBC повідомляв, що Білий дім звертався до ОПЕК + із закликом збільшити видобуток нафти для боротьби проти зростання цін на паливо і для стимулювання зростання економіки, яка постраждала від наслідків пандемії коронавірусу. За даними CNBC, на цьому тижні співробітники адміністрації президента США Джо Байдена контактували з рядом країн ОПЕК + з даного питання.
Як повідомлялося, країни ОПЕК + в умовах зростання попиту з 1 серпня почали прискорено збільшувати видобуток нафти: з 1 серпня виробництво збільшено на 400 тис. Б/д.
Однак, як відзначав CNBC, в Білому домі вважають, що таких заходів «просто недостатньо» в ситуації, коли світові доводиться мати справу «з вкрай важливим моментом глобального відновлення».
Раніше котирування еталонної марки нафти WTI зросли до рівня 2014 року через провал переговорів ОПЕК +.