Про це пише New York Times сьогодні, нагадуючи про те, що просто зараз Альянс намагається продемонструвати свою силу на східному фланзі, проводячи навчання за участі понад 20 країн. Однак європейські країни НАТО не дуже охоче просуваються у формуванні батальйонів з 4 тисяч солдатів, які будуть базуватися в Польщі і країнах Балтії.
Лише Великобританія і Німеччина погодилися відправити в регіон по тисячі своїх солдатів. США забезпечують також тисячний батальйон, тож лишається потреба ще в одній країні, яка б доправила ще чверть необхідних сил.
"У європейських союзників є причини, чому вони не зголошуються. Їхні сили дуже розпорошені вдома, в Африці, в Афганістані. У них просто немає грошей", - сказав виданню неназваний дипломат НАТО.
Небажання деяких європейських урядів брати участь у найбільш масштабному розгортанні сил в Східній Європі з часів Холодної війни відображає внутрішні сумніви щодо доцільності протистояти саме Росії на Сході, а не зосередитися на боротьбі з терористами на Близькому Сході і в Північній Африці.
"Існує поділ всередині НАТО. Деякі союзники хочуть більше уваги до проблем на півдні", - каже британський експерт з питань оборони Софія Бещ.
В цей же час, у Вашингтоні з'являються відчуття, що Європа не бажає платити за власну безпеку. Неназваний польський дипломат сказав виданню, що НАТО не хоче провалити розміщення військ в Східній Європі, тому що по-перше про нього вже оголосили, а по-друге – Росія може вирішити, що НАТО не хоче захищати Польщу і спробує вторгнутися.
Раніше Глава МЗС Польщі закликав НАТО до реальних дій у Східній Європі. За його словами, рішення США про розміщення танкової бригади в країнах Центральної і Східної Європи - це важливий крок на шляху до зміцнення безпеки регіону та всього континенту. Ващиковський пише, що мета цих заходів полягає не в тому, щоб провокувати будь-яку іншу державу, а в тому, щоб обмежити ризик конфлікту.
У свою чергу, Естонія просить НАТО розмістити ракети Patriot в Балтії на випадок агресії Росії. Командування НАТО збирається остаточно затвердити пакет заходів для зміцнення захисту Східної Європи під час саміту у Варшаві, який запланований на липень. Нещодавно Голова військового комітету НАТО чеський генерал Петер Павел пояснив, що сусіди Росії чекають від НАТО більшого захисту. За його словами, НАТО, а особливо східні країни-члени Альянсу, "відчувають загрозу з боку російської самовпевненості і агресії"