США змінили санкції проти ФСБ з метою допомогти американським компаніям, а не Росії - Finacial Times

Поділитися
США змінили санкції проти ФСБ з метою допомогти американським компаніям, а не Росії - Finacial Times Американські санкції проти Росії не послабляться © ladno.ru
Зміни не означають послаблення американських санкцій проти Росії.

Зняття заборон на ліцензування російською ФСБ експорту у сфері електроніки не є послаблення санкцій проти Росії. Про це пише американський журналіст Девід Лінч у своїй статті на Finacial Times.

Автор відзначає, що зміни в санкціях проти російських спецслужб прийняті у зв'язку зі скаргами американських компаній. Зміни були прийняті всього через тиждень після розмови Трампа з російським президентом і викликали тривогу у тих, хто припускає потепління відносин між США і Росією. Глава Демократів у Конгресі Ненсі Пелосі вже покритиковала рішення Трампа, назвавши його подарунком Путіну.

Однак експерти зазначають, що це швидше механічні зміни, які покликані допомогти американським компаніям, а не Росії. "Ми всі повинні заспокоїтися і зробити глибокий вдих. Це не подарунок Трампа Путіну", – запевняє торговий юрист Доуг Якобсон.

Санкції, що були накладені на Росію, включаючи обмеження проти ФСБ, були відповіддю адміністрації Обами на російське втручання у вибори.

ФСБ є не тільки спецслужбою, але і контролером імпорту цифрових товарів у Росію. У більшості випадків, компанії зобов'язані отримати дозвіл від ФСБ, щоб ввозити комп'ютери, роутери, програмне забезпечення та інші товари в Росію.

Американські компанії, серед яких Microsoft і Cisco, останнім часом скаржилися, що санкції не дозволяють їм отримувати документацію, необхідну для роботи в РФ.

Зміни, які Якобсон назвав "звільненням від небажаних результатів", дозволяють компаніям купувати ліцензії у ФСБ. Однак продаж товарів самій службі, яка є наступником радянського КДБ, залишається під забороною.

Прес-секретар Білого дому Шон Спайсер заявив, що ніхто не послаблює санкцій. Спайсер додав, що це нормальна практика, коли після накладання санкцій проходить перевірка, чи немає необхідності внести конкретні зміни для різних сфер або товарів і послуг. Адміністрація Обами також вносила схожі поправки по відношенню до російської компанії Главдержекспертиза Росії, яку включили в санкційний список за роботу в Криму.

Адам Сміт, колишній чиновник адміністрації Обами, також підтверджує, що дії Трампа не є ослабленням санкцій проти Росії. За його словами, санкції отримали більшу сферу дії, ніж це задумувалось екс-президентом, що і виправила нова адміністрація.

Тим не менш, деякі російські чиновники привітали зміни. Олексій Пушков, депутат верхньої палати парламенту сказав, що Трамп "показав, як далеко зайшов Обама, граючи у Холодну війну з Росією за рахунок безпеки США".

Раніше повідомлялося, що в Білому домі назвали пом'якшення санкцій проти ФСБ "формальними діями".

Нагадаємо, 2 лютого на сайті Мінфіну США з'явилося повідомлення про дозвіл ряду раніше заборонених операцій з ФСБ, зокрема, ліцензування експорту в області електроніки.

29 грудня 2016 року 44-й президент США Барак Обама ввів санкції проти ФСБ і Головного розвідувального управління Генштабу Міноборони Росії, а також їх керівників за втручання російських спецслужб в американські вибори.

Пізніше повідомлялося, що санкції, введені США щодо Федеральної служби безпеки РФ, поставили під загрозу імпорт електроніки в Росію, оскільки саме ФСБ відповідає за ввезення будь-яких пристроїв з функцією шифрування.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі