США зіштовхнулися з новою демографічною проблемою — FT

Поділитися
США зіштовхнулися з новою демографічною проблемою — FT
Країна змушена боротися зі зниженням народжуваності.

Демографія - це важлива річ для розвитку країни. Для прикладу, скорочення населення поставило владу Китаю у безвихідне становище. Протягом десятиліть Америка користувалася економічними та геополітичними перевагами високого рівня народжуваності в країні. У період між 1990 і 2010 роками рівень народжуваності в США був вищим за середній показник у будь-якій розвиненій країні, за винятком Ізраїлю, Ісландії та Нової Зеландії. Але останнім часом рівень народжуваності в США йде на спад, пише Financial Times.

У 2007 році, напередодні великої рецесії, загальний коефіцієнт народжуваності в США становив 2,12. До 2019 року, незадовго до початку пандемії COVID-19, він впав до 1,71.

Попередні дані Центру з контролю та профілактики захворювань в США (CDC) за 2020 рік показують, що відтоді загальний коефіцієнт народжуваності впав до рекордно низького рівня - 1,64. Це приблизно відповідає показнику в Європі за останні п'ять років. Якщо нинішня тенденція буде зберігатися, то рівень народжуваності в США може дійти до критично низького рівня.

Така тенденція нівелює те, що економіст Ніколас Еберштадт назвав американською «демографічною винятковістю». Протягом десятиліть висока народжуваність у США сприяла економічному зростанню, розширенню продуктивності праці, а також зміцненню глобального статусу країни.

Але згідно з новою доповіддю Global ageing Institute and the Terry Group під назвою «Кінець демографічної винятковості США», усі фактори, що сприяли зростанню рівня народжуваності в Америці - від імміграції та релігійних вірувань до довгострокового економічного оптимізму, зараз зникають.

Автор звіту та керівник Global ageing Institute and the Terry Group Річард Джексон зазначає, що не варто робити занадто оптимістичні прогнози, адже є мало підстав вважати, що рівень народжуваності в США буде зростати найближчим часом.

Без сумніву, економічний стимул, який запропонував американський президент Джо Байден дав привід для надії. Але міленіали є «постраждалим поколінням», говорить Джексон, вони пережили випробування під час великої фінансової кризи 2008 року, а тепер зіштовхнулися з пандемією.

«Люди, як правило, народжують дітей, коли відчувають економічну безпеку», - зазначає аналітик. Для молодих людей, навантажених боргами, які не можуть купити будинки та створити сім'ї за тим самим «розкладом», як і їхні батьки, почуття «економічної безпеки» виглядає як щось неможливе та віддалене.

Зниження рівня народжуваності було особливо різким серед латиноамериканців. Джексон та деякі інші експерти назвали це результатом почуття економічної та культурної вразливості, яке, безумовно, посилилося в роки президентства Дональда Трампа. Чиста імміграція, яка підсилює загальний коефіцієнт народжуваності, впала приблизно до половини тієї, що була п’ять років тому.

Президент Байден, звичайно, поставив охорону здоров'я, освіту та догляд за дітьми пріоритетом для своєї адміністрації. Це добре для створення робочих місць та підвищення продуктивності праці, а також може допомогти народжуваності, якщо батьки відчуватимуть, що їм легше збалансувати роботу та сім'ю.

Але вплив такої політики на збільшення народжуваності є нечітким. Наприклад, у багатьох країнах Європи є набагато краща мережа соціального захисту та системи догляду за дітьми, що фінансуються державою, ніж у США, і все ж невеликі сім'ї стали звичним явищем для європейських країн.

Можливо, посилення темпів зростання країни в цілому, а отже, і почуття економічного оптимізму, зрештою є найкращим способом збільшити рівень народжуваності.

Однак, США потребуватимуть креативного мислення для вирішення масштабів демографічних проблем, а також потенційних економічних та геополітичних наслідків. Зниження демографічних показників та пов'язані з ними витрати (такі як догляд за людьми похилого віку та борговий тягар) є великою причиною того, що Бюджетне управління Конгресу прогнозує зниження продуктивності та повільніше економічне зростання для США в майбутньому.

Повернення жінок на роботу, які отримали непропорційний удар від безробіття через COVID-19, важливий спосіб змінити ситуацію. Можливо, доведеться ще більше послабити міграційну політику та шукати способи повернути людей похилого віку, які мають високий рівень освіти та досвід, на ринок праці.

«Люди похилого віку є не лише найбільшим невикористаним ресурсом Америки, але й сегментом населення, який дуже швидко розширюється», - говорить Джексон.

Вони потрібні економіці, а їм потрібна робота. Економічний бум після пандемії та одночасні «перебої» з робочою силою призвели до того, що багато американців вийшли на пенсію раніше, ніж могли б. Але враховуючи те, що середні пенсійні заощадження в 2019 році для американців у віці від 55 до 65 років становили близько 144 тисячі доларів на сім’ю, можна припустити, що люди захочуть працювати довше, щоб збільшити свої заощадження.

Державний сектор може допомогти повернути людей похилого віку до робочої сили за допомогою політичних змін, таких як зменшення податків на заробітну плату для людей похилого віку, або змінивши правила медичного обслуговування та страхування для літніх американців.

Значну частину своєї історії США покладалися на «молодість». Але зараз майбутнє країни може визначатися тим, як буде «старіти» її суспільство, резюмує видання.

Раніше повідомлялося, що населення Китаю скоротилося вперше за п’ять десятиліть. Комуністична партія давно знала, що частково в результаті її жорстокої політики контролю народжуваності, населення Китаю незабаром досягне піку і почне скорочуватися. Однак цей момент наближається швидше, ніж очікувалося.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі