В список потрапила через КНДР судноплавна компанія "Гудзон" і Primorye Maritime Logistics з Владивостока. Ці компанії володіють судном "Патріот", яке потрапило під санкції відносно КНДР. Також в список санкцій проти Північної Кореї потрапили суду "Нептун", "Белла", "Богатир", "Партизан" і "Севастополь". Всі кораблі допомагали КНДР перевантажувати з одного судна на інше продукти нафтопереробки.
Через кіберактивність під санкції потрапила компанія Vela-Marine – офіційно вона займається професійним водолазним обладнанням та спорядженням. Мінфін США заявляє, що санкції проти цієї компанії, а також двох фізичних осіб з Росії та однієї юридичної особи з Словаччини, введені, "щоб протистояти спробам обійти санкції США".
У США список потрапили Марина Царьова і Антон Нагібін, а також компанія Lacno.
Також стало відомо, що Міністерство фінансів США заблокировало рахунки на Кіпрі двох російських олігархів - Олега Дерипаски і Віктора Вексельберга, і заморозив сотні мільйонів доларів росіян за агресію в Україні і Сирії.
Раніше Державний департамент США оголосив про запровадження з 22 серпня нових санкцій проти Росії у зв'язку з отруєнням Скрипалів у британському місті Солсбері. В ньому США поставили ультиматум Росії і можуть припинити дипломатичні відносини. Кремль вже назвав нові санкції незаконними, а прем'єр РФ Медведєв заявив, що посилень санкцій у Кремлі розглянуть як оголошення торгової війни.
16 липня у Гельсінкі відбулися переговори президента США Дональда Трампа і президента Росії Володимира Путіна. Повноформатним переговорам американської та російської делегації передувала двогодинна розмова Трампа з Путіним віч-на-віч.
На підсумковій прес-конференції Трамп і Путін повідомили, що обговорювали російської втручання в американські вибори, ситуацію в Україні та Сирії, реалізацію Мінських домовленостей, газопровід "Північний потік-2", а також проблему розповсюдження ядерної зброї.
У США поведінку Трампа в Гельсінкі жорстко розкритикувалиліберальні медіа, Демократична партія і частина республіканців. Президенту дорікають у недостатній жорсткості і "підігруванні" Путіну. Демократи ініціювали слухання в Конгресі з участю перекладача Трампа та інших членів американської делегації в Гельсінкі.
Детальніше про переговори в Гельсінкі читайте в матеріалі Олексія Їжака "Американо-російська асиметрія" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".