США заморозили співпрацю з Росією у сфері захисту ядерних об'єктів

Поділитися
США заморозили співпрацю з Росією у сфері захисту ядерних об'єктів
Вашингтон заморозив співпрацю з Росією в рамках угоди про скорочення загроз від зброї масового знищення і припинив фінансування робіт з ядерної безпеки у Росії.

США заморозили фінансування робіт щодо підвищення рівня захисту ядерних об'єктів, що здійснювалося в рамках програми Нанна-Лугара. Як пише газета "Коммерсант", причиною джерела газети називають загострення російсько-американських відносин на тлі української кризи.

"Ми зупинили всі роботи з фізичного захисту ядерних підприємств у РФ. Зараз на об'єктах встановлено від 40 до 70 відсотків необхідного обладнання, але завершення робіт тепер доведеться відкласти", - наводить видання слова представника Національної адміністрації США з ядерної безпеки Енн Харрінгтон.

Як уточнює видання, кошти, що виділяються США, планувалося витратити на встановлення новітніх систем безпеки на підприємствах з виробництва ядерних матеріалів, завершення перевезення високозбагаченого урану і плутонію в єдине місце зберігання і розгортання охоронних комплексів на об'єктах в Озерську і Арзамасі-16.

Починаючи з 1993 року, американці витратили на це 1,6 млрд дол. Сучасні системи сигналізації та охорони було встановлено на 50 об'єктах ВМФ, в 11 місцях дислокації російських стратегічних ядерних сил і на 175 цивільних атомних підприємствах. Росії було також передано системи управління захистом ядерних об'єктів, контейнери для перевезення боєголовок і матеріалів, що розщеплюються, охоронні комплекси та інше обладнання.

Стало також відомо, що проекти, які реалізовувалися США спільно з Росією за програмою Нанна-Лугара, буде заморожено, кошти, які планувалося спрямувати на їхню реалізацію, вже виключено з проекту бюджету Міненерго США на 2015 рік, а витрати на програму з Міжнародного співробітництва та захисту ядерних матеріалів знижено на 27%.

Значна частина робіт проводилася фахівцями Пентагону і Міненерго в рамках спільної Програми зі зменшення загроз, запропонованої сенаторами Семом Нанном та Річардом Лугаром. Загальний бюджет програми склав 8,79 млрд дол. За півроку до закінчення терміну дії цієї програми влада РФ вирішила не продовжувати її, оголосивши, що Москва більше не потребує дотацій. Однак, у підсумку програму було вирішено не ховати, а перетворити на більш компактну і засновану на принципах рівноправності. Натомість уклали тимчасову двосторонню рамкову угоду (МНЕПР).

Програма Нанна-Лугара, що передбачає скорочення загрози від зброї масового знищення, діяла з 1992 року, в червні 2013 року угоду її було перепідписано. Згідно з нею, спільних проектів у Росії і США стало менше, а доступ інспекторів з США на ядерні об'єкти було обмежено. У числі решти тоді напрямків співпраці - облік, контроль і фізичний захист ядерних матеріалів; митний контроль; виявлення, вилучення, зберігання, гарантування безпеки і утилізація радіоактивних джерел підвищеної небезпеки; переробка надлишків високозбагаченого урану на низькозбагачений; демонтаж, транспортування, вилучення палива і безпечне зберігання атомних підводних човнів. Передбачалося, що всі ці проекти увійдуть в нову угоду, яку буде укладено на базі рамкової.

Російські експерти пояснюють, що відмова від робіт на ядерних об'єктах давно входила в плани США, але попереджають: поспішне згортання співпраці створить негативний ефект. !zn

Читайте також:

Пентагон припинив військову співпрацю з Росією

zn
zn
"Укроборонпром" нарешті заморозив постачання зброї до Росії

Німеччина заморозила військовий контракт із Росією

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі