США залишили Раду з прав людини ООН

Поділитися
США залишили Раду з прав людини ООН Формально членство США в РПЛ ООН припиниться 31 грудня 2019 року
Як заявила постійний представник США в ООН, це не означає, що США відходять від своєї політики прихильності до прав людини.

Сполучені Штати Америки залишили Раду з прав людини Організації Об'єднаних Націй, заявивши, що рада не відповідає тим цілям, для яких була створена, заявила постійний представник США в ООН Ніккі Гейлі, передає "Медуза".

"Я хочу ясно заявити, що цей крок не є відступом від наших зобов'язань в області прав людини... Навпаки. Ми робимо цей крок тому, що наші зобов'язання не дозволяють нам залишатися частиною лицемірної і корисливої організації, яка перетворила права людини на насмішку", - заявила Хейлі під час спільного брифінгу з державним секретарем США Майком Помпео.

Формально США перестануть бути членом організації 31 грудня 2019 року.

Рада з прав людини ООН заснована у 2006 році. Вона прийшла на зміну Комісії з прав людини ООН, яка існувала з 1946 року. До Ради входять 47 держав.

США раніше неодноразово звинувачували Раду в упередженості по відношенню до Ізраїля. У травні США піддали критиці резолюцію щодо створення комісії з розслідування подій в Газі, де у результаті зіткнень з ізраїльськими військовими було вбито кілька десятків палестинців. Рада з прав людини ООН проголосувала за проведення розслідування нещодавніх убивств протестувальників палестинців Силами оборони Ізраїлю під час протестів у секторі Газу і звинуватила Ізраїль у надмірному застосуванні сили, при цьому позиція США та Ізраїлю, які протестували проти цього рішення, до уваги прийнята не були.

Нагадаємо, керівництво Туреччини розпорядилося, щоб посол Ізраїлю залишив країну після того, як ізраїльські сили вбили 60 палестинців під час протестів на кордоні з сектором Гази, які спалахнули після відкриття посольства США в Єрусалимі. Анкара стала одним з найгучніших критиків жорсткої ізраїльської реакції на протести палестинців. Вона відкликала своїх послів з Тель-Авіва і Вашингтона, закликавши мусульманські країни провести екстрену нараду в п'ятницю.

Відкриття американського посольства в Єрусалимі викликало заворушення. Протести почалися за кілька годин до офіційної церемонії відкриття посольства США, присвяченій спірного рішення президента США Дональда Трампа про перенесення дипломатичного відомства з Тель-Авіва до Єрусалиму.

Як повідомлялося, Дональд Трамп оголосив про рішення визнати Єрусалим столицею Ізраїлю. У середу, 6 грудня, американський президент доручив Державному департаменту почати роботу з перенесення посольства з Тель-Авіва до Єрусалиму.

13 грудня Організація Ісламського співробітництва (ОІВ), в яку входять 57 країн мусульманського світу на позачерговому саміті в Стамбулі вирішила визнати Східний Єрусалим столицею Палестини. Це рішення є відповіддю на недавнє визнання президентом США Дональдом Трампом Єрусалиму як "неподільної" столиці Ізраїлю.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі