Сполучені Штати Америки наполягають на необхідності дотримання поліцією і протестувальниками у Вірменії правил поведінки під час мирних зборів, закріплених у законах і Конституції країни, а також закликають владу і опозицію до діалогу для врегулювання політичної кризи.
"Ми закликаємо уряд проявити стриманість, дозволивши мирні зібрання, а тих, хто реалізує своє право на вільні зібрання, закликаємо робити це з відповідальністю, уникати насильства і запобігати ескалацію ситуації", - сказано в заяві, поширеній посольством США в Єревані в неділю, 22 квітня.
У посольстві висловили стурбованість у зв'язку з надходить інформацією про застосування поліцією насильства щодо журналістів і демонстрантів.
"Ми підкреслюємо необхідність притягнення до відповідальності згідно із законом винних за застосування насильства проти поліцейських або демонстрантів. Для мирної розв'язки потрібен змістовний, сумлінний політичний діалог", - зазначили в посольстві.
Нагадаємо, 21 квітня у столиці Вірменії стартувала чергова антиурядова хода. Кількість затриманих протестувальників сягнула позначки у 102 особи. З 31 березня у Єревані тривають масові акції проти прем'єрства третього президента Сержа Саргсяна, який очолював країну протягом десяти років. У 2015 році Вірменія змінила конституцію і перейшла до парламентської форми правління, що надає прем'єр-міністру більші повноваження.
16 квітня протестуючі перекрили рух в центрі міста , поліція стягнула до будівлі парламенту водомети та бронетехніку. Згодом почалися зіткнення між учасниками акції протесту і поліцією. Наступного дня протестувальники заявили про початок "тотальної непокори". Лідер опозиції Нікол Пашинян закликав до блокування держустанови.
22 квітня Саргсян зустрівся з Пашиняном. Зустріч тривала близько трьох хвилин і закінчилася безрезультатно. Прем'єр-міністр відмовився йти у відставку, а лідер опозиції Пашинян незабаром був затриманий поліцією.
Євросоюз закликав офіційний Єреван звільнити всіх затриманих і hjpпочати переговори з опозицією для врегулювання політичної кризи в країні.
Детальніше про ситуацію у Вірменії читайте у матеріалі Володимира Кравченка "Оксамитова революція" з вірменською специфікою" у тижневику "Дзеркало тиждень. Україна".