Євросоюз закликав владу Вірменії звільнити протестувальників і почати діалог з опозицією

Поділитися
Євросоюз закликав владу Вірменії звільнити протестувальників і почати діалог з опозицією У Могеріні зробили офіційну заяву у зв'язку з ситуацією у Вірменії © Сайт президента Арменії
В ЄС розраховують на мирне врегулювання політичної кризи у Вірменії.

Офіційний представник Офісу верховного представника ЄС із закордонних справ і політики безпеки Майя Коціянчич вказала офіційному Єревану на необхідність звільнити всіх затриманих під час протестів у Вірменії та розпочати діалог для врегулювання політичної кризи в країні.

"Усі ті, хто був затриманий пыд час реалізації свого основного права на збори, мають бути негайно звільнені. Вкрай важливо, щоб усі залучені сторони виявляли стриманість і діяли відповідально. Необхідно забезпечити інклюзивний діалог, із закликом до якого виступив президент Армен Саркісян, спрямований на негайне і мирне врегулювання ситуації", - заявила Коціянчич у неділю, 22 квітня.

Вона нагадала, що громадяни демократичних держав наділені загальним і фундаментальним правом на свободу зібрань і мирного протесту.

"Європейський союз очікує, що влада Вірменії повною мірою поважатиме це право і справедливо і пропорційно застосовувати закон згідно з міжнародними зобов'язаннями Вірменії, в тому числі в рамках Європейської конвенції про захист прав людини та основних свобод", - сказано в заяві, опублікованій на офіційному сайті Офісу голови європейської дипломатії.

Коціянчич висловила надію, що коротка зустріч прем'єр-міністра Вірменії Сержа Саргсяна з опозиційним депутатом Ніколом Пашиняном не призведе до подальшої ескалації.

Вранці 21 квітня у столиці Вірменії стартувала чергова антиурядова хода. Кількість затриманих протестувальників сягнула позначки у 102 особи. З 31 березня у Єревані тривають масові акції проти прем'єрства третього президента Сержа Саргсяна, який очолював країну протягом десяти років. У 2015 році Вірменія змінила конституцію і перейшла до парламентської форми правління, що надає прем'єр-міністру більші повноваження.

16 квітня протестуючі перекрили рух в центрі міста , поліція стягнула до будівлі парламенту водомети та бронетехніку. Згодом почалися зіткнення між учасниками акції протесту і поліцією. Наступного дня протестувальники заявили про початок "тотальної непокори". Лідер опозиції Нікол Пашинян закликав до блокування держустанови.

22 квітня Саргсян зустрівся з Пашиняном. Зустріч тривала близько трьох хвилин і закінчилася безрезультатно. Прем'єр-міністр відмовився йти у відставку, а лідер опозиції Пашинян незабаром був затриманий поліцією.

Детальніше про ситуацію у Вірменії читайте у матеріалі Володимира Кравченка "Оксамитова революція" з вірменською специфікою" у тижневику "Дзеркало тиждень. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі