У вівторок США мають намір заблокувати імпорт бавовни і томатів з регіону Сіньцзян на заході Китаю через звинувачення в тому, що вони виробляються з використанням примусової праці, повідомили агентству Reuters офіційні особи митниці та прикордонної служби США.
Дії, які торкнулися двох основних сировинних експортних культур Китаю, будуть оголошені в Білому домі разом з п'ятьма іншими заборонами на імпорт, пов'язаними зі зловживаннями примусовою працею в Сіньцзяні, що є безпрецедентним кроком, який може викликати напруженість у відносинах між двома найбільшими економіками світу.
Заборона дозволяє CBP затримувати вантажі на підставі підозр у причетності до примусової праці відповідно до давно діючих законів США, спрямованих на боротьбу з торгівлею людьми, дитячою працею і іншими порушеннями прав людини.
Адміністрація Трампа посилює тиск на Китай через його поводження з уйгурским мусульманським населенням Сіньцзяна. Організація Об'єднаних Націй заявила, що у неї є достовірні повідомлення про те, що 1 мільйон мусульман міститься в таборах в цьому регіоні, де їх змушують працювати.
Китай заперечує жорстоке поводження з уйгурами і заявляє, що табори є центрами професійного навчання, необхідними для боротьби з екстремізмом.
Виконавчий помічник комісара CBP Бренда Сміт повідомила Reuters, що ефективні заборони на імпорт будуть застосовуватися до всіх ланцюжків поставок бавовни, включаючи бавовняну пряжу, текстиль та одяг, а також помідори, томатну пасту та інші продукти, що експортуються з регіону.
«У нас є розумні, але не переконливі докази того, що існує ризик примусової праці в ланцюжках поставок, пов'язаних з бавовняними тканинами і помідорами, які надходять з Сіньцзяну», - сказала Сміт. «Ми продовжимо наші розслідування, щоб заповнити ці прогалини».
За її словами, законодавство США вимагає, щоб агентство затримувало вантажі, якщо є звинувачення в примусовій праці, наприклад, з боку неурядових організацій.
Заборони можуть мати далекосяжні наслідки для роздрібних продавців і виробників одягу в США, а також виробників продуктів харчування. Китай виробляє близько 20 відсотків світової бавовни, велика частина якої надходить з Сіньцзяна. Китай також є найбільшим імпортером бавовни у світі, в тому числі з США.
У березні законодавці США запропонували закон, який фактично передбачає, що всі товари, вироблені в Сіньцзяні, виробляються з використанням примусової праці, і вимагає сертифікації.
Сіньцзян також є великим виробником помідорів і експортером томатних продуктів, включаючи томатну пасту і томатний порошок, використовувані в кетчупах та інших харчових продуктах.
Як повідомлялося, раніше США встановили нові обмеження для китайських дипломатів.
Детальніше про те, що стоїть за китайської мрією про «велике відродження китайської нації», читайте в статті Сергія Корсунського "Зрозуміти Китай".