Починаючи з 4 травня в США будуть введені обмеження на поїздки з Індії. Причина - дуже високий темп зростання захворюваності COVID-19 в Індії. Про це повідомляє Інтерфакс-Україна.
Прес-секретар Білого дому Джен Псакі заявила, що адміністрація президента США Джо Байдена прийняла це рішення, спираючись на рекомендації американського Центру з контролю і профілактики захворювань.
«Ці обмеження будуть діяти в зв'язку з надзвичайно високим рівнем захворюваності COVID-19 і поширенням численних штамів», - сказала Дженніфер Псакі.
У Білому домі уточнили, що громадяни США, які повертаються додому з Індії, зможуть потрапити в США.
Напередодні держдепартамент США закликав американців по можливості не відвідувати Індію.
В Індії, де критична ситуація з ковідом, з кожним днем кількість коронавірусних хворих за добу стає все більше. За минулу добу там виявили 386 452 нових випадки хвороби.
В Індії вже кілька днів поспіль фіксуються рекордні добові показники захворюваності COVID-19 - країна вийшла на перше місце в світі за кількістю хворих і летальних випадків. Щодня в Індії діагностують понад 300 тисяч нових випадків інфікування, в країні виявлено новий штам коронавируса. Саме він міг викликати спалах захворювання, який індійський прем'єр Нарендра Моді назвав «Коронавірусним штормом».
В країні не вистачає ліків. Люди змушені вдаватися до недоведених методам лікування або до «чорного ринку». Також існує суттєва проблема з киснем в медустановах, де лікують ковідних хворих, проте 40 країн вже погодилися надати свою допомогу.
У ВООЗ назвали справжні причини, які призвели до погіршення ситуації. Крім циркуляції нових штамів хвороби в країні також низький рівень вакцинації і велика кількість масових заходів. Все це призвело до ситуації, за якою весь світ спостерігає сьогодні.
Чому таке відбувається в країні, яка є одним з головних постачальників ліків і вакцин від коронавирусу в світі? І як призупинення керівництвом Індії експорту Covishield вплинуло на зобов'язання Індійського інституту сироваток з постачання вакцини? Про це читайте в статті Наталії Бутирській «У жорнах пандемії».