Президент США Дональд Трамп підписав указ про введення санкцій проти Ірану. Про це повідомила прес-служба Білого дому. Санкції стосуються виробництва сталі, алюмінію, міді і заліза. Обмеження передбачені як проти виробників металів в Ірані, так і проти тих, хто торгує продукцією іранського походження.
Як йдеться в документі, дії Вашингтону спрямовані на позбавлення Тегерана доходів, які можуть піти на фінансування ядерної програми.
Новим санкціям США передувало рішення Ірану припинити виконання деяких зобов'язань щодо ядерної угоди. 8 травня Тегеран повідомив про це рішення Росію, Велику Британію, Китай, Францію та Німеччину. Іран також пригрозив відмовитися від ще кількох пунктів ядерної угоди, включаючи обмеження на збагаченню урану, якщо за 60 днів країни ЄС не вирішать, як захистити нафтовий і банківський сектори Ірану від американських санкцій. При цьому Іран поки не покинув стіл переговорів і готовий продовжити діалог.
У травні 2018 року США вийшли з підписаної в 2015 році ядерної угоди з Іраном. Угода передбачала виконання Тегераном низки кроків, спрямованих на обмеження своєї ядерної програми в обмін на скасування санкцій. Зокрема, СВПД обмежував Іран у збагаченні урану до 3,67%. Це робить можливим використовувати уран для атомних електростанцій, але цього недостатньо для створення ядерної зброї.
Потім у листопаді адміністрація Трампа відновила всі санкції проти Ірану, вимагаючи від держав-союзників припинити купувати іранську нафту під загрозою штрафних заходів для компаній-закупівельників. Однак для восьми країн США зробили виключення, які минули через 180 днів, 2 травня цього року.
Європейські країни намагаються врятувати угоду з Іраном щодо його ядерної програми. В кінці січня 2019 року повідомлялося, що Німеччина, Франція і Велика Британія вводять в дію систему обходу санкцій США в торгівлі з Іраном.
Ядерна угода, в результаті якої частина санкцій проти енергетичного сектора країни були скасовані, була прийнята в 2015 році. Тоді ж Іран погодився заморозити свою ядерну програму, підписавши угоду з США, Росією, Китаєм, Великою Британією, Францією і Німеччиною.