Помпео прибув до Британії на тлі погроз Ірану про часткову відмову від ядерної угоди

Поділитися
Помпео прибув до Британії на тлі погроз Ірану про часткову відмову від ядерної угоди Помпео прибув до Лондону після неоголошеного візиту в Ірак © https://twitter.com/SecPompeo
Президент Ірану Рухані поставив європейським підписантам ядерної угоди ультиматум - 60 днів на переговори з виконання СВПД.

Держсекретар США Майк Помпео у середу, 8 травня, прибув до Великої Британії з візитом, щоб обговорити встановлення "особливих відносин" між країнами після Brexit. Про це повідомляє агентство Reuters. Глава Держдепу вже провів зустріч з міністром закордонних справ Великої Британії Джеремі Хантом і, як очікується, найближчим часом зустрінеться з прем'єр-міністром Терезою Мей.

Помпео прибув в Лондон після неоголошеного візиту в Ірак, де він висловив занепокоєння у зв'язку з заявою Ірану про часткову відмову від виконання умов ядерної угоди.

Військові США у вівторок заявили, що бомбардувальники B-52 будуть у числі додаткових сил, що відправляються на Близький Схід для протистояння тому, що адміністрація президента Дональда Трампа вважає "явним свідченням" загроз з боку Ірану американським військам там.

"Сподіваюся, що послання, яке ми відправили іранцям, поставить нас у становище, в якому ми зможемо стримати себе, і іранці двічі подумають про те, щоб атакувати американські інтереси", - сказав Помпео. За його словами, розвідка США "дуже специфічна" щодо "неминучих" атак.

Іран в середу оголосив, що він перестає дотримуватися деяких зобов'язань, передбачених ядерною угодою 2015 року, і пригрозив підвищити рівень збагачення урану, якщо інші країни не захистять його від санкцій США. Частковий вихід Ірану з ядерної угоди поки залишається найсерйознішою реакцією Тегерана на заходи США, спрямовані на посилення тиску на режим. У 2015 році "шістка" міжнародних посередників (п'ять постійних членів Ради Безпеки ООН і Німеччина) і Іран прийняли Спільний комплексний план дій (СВПД) щодо іранської ядерної програми. План передбачав скасування міжнародних і односторонніх санкцій щодо Ірану в обмін на його згоду ввести певні обмеження на ядерну програму. СВПД обмежує Іран у збагаченні урану до 3,67%. Це робить можливим використовувати уран для атомних електростанцій, але цього недостатньо для створення ядерної зброї.

Однак президент США Дональд Трамп розкритикував угоду і вийшов з неї. Адміністрація Трампа з 5 листопада 2018 року відновила всі санкції проти Ірану, вимагаючи від держав-союзників припинити купувати іранську нафту під загрозою штрафних заходів для компаній-закупівельників. Однак США зробили для восьми країн винятки, які минули через 180 днів, 2 травня. У цьому списку опинилися Індія, Китай, Тайвань, Туреччина, Південна Корея, Японія, а також дві держави-члени Європейського Союзу - Греція та Італія.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі