Держсекретар США Майк Помпео у середу, 8 травня, прибув до Великої Британії з візитом, щоб обговорити встановлення "особливих відносин" між країнами після Brexit. Про це повідомляє агентство Reuters. Глава Держдепу вже провів зустріч з міністром закордонних справ Великої Британії Джеремі Хантом і, як очікується, найближчим часом зустрінеться з прем'єр-міністром Терезою Мей.
Помпео прибув в Лондон після неоголошеного візиту в Ірак, де він висловив занепокоєння у зв'язку з заявою Ірану про часткову відмову від виконання умов ядерної угоди.
Військові США у вівторок заявили, що бомбардувальники B-52 будуть у числі додаткових сил, що відправляються на Близький Схід для протистояння тому, що адміністрація президента Дональда Трампа вважає "явним свідченням" загроз з боку Ірану американським військам там.
"Сподіваюся, що послання, яке ми відправили іранцям, поставить нас у становище, в якому ми зможемо стримати себе, і іранці двічі подумають про те, щоб атакувати американські інтереси", - сказав Помпео. За його словами, розвідка США "дуже специфічна" щодо "неминучих" атак.
Іран в середу оголосив, що він перестає дотримуватися деяких зобов'язань, передбачених ядерною угодою 2015 року, і пригрозив підвищити рівень збагачення урану, якщо інші країни не захистять його від санкцій США. Частковий вихід Ірану з ядерної угоди поки залишається найсерйознішою реакцією Тегерана на заходи США, спрямовані на посилення тиску на режим. У 2015 році "шістка" міжнародних посередників (п'ять постійних членів Ради Безпеки ООН і Німеччина) і Іран прийняли Спільний комплексний план дій (СВПД) щодо іранської ядерної програми. План передбачав скасування міжнародних і односторонніх санкцій щодо Ірану в обмін на його згоду ввести певні обмеження на ядерну програму. СВПД обмежує Іран у збагаченні урану до 3,67%. Це робить можливим використовувати уран для атомних електростанцій, але цього недостатньо для створення ядерної зброї.
Однак президент США Дональд Трамп розкритикував угоду і вийшов з неї. Адміністрація Трампа з 5 листопада 2018 року відновила всі санкції проти Ірану, вимагаючи від держав-союзників припинити купувати іранську нафту під загрозою штрафних заходів для компаній-закупівельників. Однак США зробили для восьми країн винятки, які минули через 180 днів, 2 травня. У цьому списку опинилися Індія, Китай, Тайвань, Туреччина, Південна Корея, Японія, а також дві держави-члени Європейського Союзу - Греція та Італія.