США виходять з Договору про відкрите небо – NYT

Доповнено
Поділитися
США виходять з Договору про відкрите небо – NYT © ladno.ru
Документ підписали в 1992 році.

Влада США в п'ятницю повідомлять Росії про свій вихід з Договору про відкрите небо, пише американська газета The New York Times з посиланням на джерела в адміністрації президента США Дональда Трампа.

Associated Press пише, що США вже повідомили партнерам про своє рішення. Згідно з цією угодою, країни-підписанти беруть на себе зобов'язання надання можливості здійснювати спостережні польоти над своєю територією на підставі запиту в рамках встановлених квот.

New York Times пише, що вихід адміністрації Трампа з чергової угоди може означати, що президент США не хоче пролонгації основоположного Договору з РФ про заходи щодо подальшого скорочення і обмеження стратегічних наступальних озброєнь (СНО-3), термін придатності якого закінчується в наступному році. Згідно з документом, Росія і США повинні були скоротити сумарну кількість ядерних боєзарядів на третину: міжконтинентальних балістичних ракет до 700, ядерних боєголовок - до 1550, розгорнутих і нерозгорнутих носіїв - до 800.

За даними Пентагону і американських спецслужб, російська сторона, ймовірно, використовує польоти над територією Сполучених Штатів, щоб намітити інфраструктуру, яка може бути уражена при кібератаки.

США заморозили виділення коштів на програму "Відкрите небо", яка передбачає спостережні польоти військових над територією Росії і США, ще з початку 2019 року. Такого пункту не було в програмі оборонного бюджету США на цей рік.

За статистикою, яку раніше приводила телерадіокомпанія BBC, США проводять в три рази більше спостережних польотів над територією Росії, ніж Росія - над територією США.

І США, і Росія часто звинувачують один одного в порушенні цього договору.

Нагадаємо, раніше стало відомо, що в адміністрації президента США ведуться консультації на тему перегляду договору між Сполученими Штатами і Росією про скорочення наступальних озброєнь СНО-3. Проти продовження СНО-3 виступаd радник президента США з питань національної безпеки Джон Болтон, який вже не обіймає цю посаду. Він також підтримував вихід США зі ще однієї угоди з Росією – Договору про ліквідацію ракет середньої і малої дальності (РСМД).

Новий Договір про скорочення стратегічних наступальних озброєнь (СНО) набрав чинності 5 лютого 2011 року, змінивши попередній, термін дії якого сплив у 2009 році. Термін дії СНО-3 спливає у 2021 році.

Згідно з документом, Росія та США повинні були скоротити сумарну кількість ядерних боєзарядів на третину: міжконтинентальних балістичних ракет до 700, ядерних боєголовок до 1550, розгорнутих і нерозгорнутих носіїв - до 800.

Сам договір лідери США та Росії підписали ще у квітні 2010 року на спільній зустрічі у Празі. Цьому передував цілий рік переговорів у межах спеціально створеної комісії. Згодом документ було ратифіковано Сенатом США, Державною Думою і Радою Федерації РФ. Крім цього, обидві сторони прийняли до договору низку застережень без юридично зобов'язуючого характеру.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі